TYP: a1

Dni otwarte na Ptasiej Wyspie

czwartek, 10 kwietnia 2014
Informacja prasowa
W najbliższy weekend (11-13 kwietnia) odbędą się dni otwarte na Ptasiej Wyspie – w hotelu "Mikołajki", w nowej przystani oraz w nowej firmie czarterowej.Organizatorzy obiecują atrakcje i zapraszają na wyspę wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak bardzo zmieniło się to miejsce. Na Ptasiej Wyspie będzie można zwiedzić nowy hotel, poznać ofertę przystani i zobaczyć na wodzie jachty ze stoczni Delphia Yachts. Oprócz znanych modeli Phila 900 czy Delphia 24 do portu zawiną także najnowsze konstrukcje z Olecka: Delphia 33 MC i prawdopodobnie także Delphia 16.

W tych dniach odwiedzający Ptasią Wyspę będą mogli skorzystać z usług hotelu w obniżonych cenach (kompleks SPA, gastronomia, basen). W sobotę o godz. 17.00 odbędzie się konferencja prasowa (prezentacja hotelu i przystani). Szefowie firmy czarterowej 180s.pl po raz pierwszy poinformują o organizowanej przez nich "Akademii Żeglarskiej 180s.pl napędzanej przez BMW". Na godz. 20.00 zaplanowano koncert (w plenerze lub w Night Clubie). Dla gości zagra i zaśpiewa Marta Śliwa, wschodząca gwiazda polskiej sceny szantowej, która w tym roku wydała debiutancką płytę zatytułowaną "Pośrodku".

Ptasia Wyspa przez lata znana była głównie z ruin starego, nigdy nie ukończonego hotelu. Szpetna budowla, która straszyła żeglarzy przepływających przez Mikołajki, nazywana była Alcatraz. Dziś w jej miejscu wznosi się futurystyczny luksusowy hotel z przeszklonymi apartamentami zawieszonymi nad jeziorem. A przy brzegu wyspy działa marina z miejscami dla rezydentów i gości oraz firma czarterowa z flotą luksusowych jednostek wyposażonych w pościel, ogrzewanie, ciepłą wodę (także w prysznic na rufie), instrumenty nawigacyjne, lodówkę, TV i dziobowy ster strumieniowy.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956