TYP: a1

Zapraszamy na Dni Morza - Sail Szczecin 2011

poniedziałek, 6 czerwca 2011
Już w najbliższy weekend (10 – 12 czerwca) stolica Pomorza Zachodniego stanie się również stolicą wyjątkowej zabawy. Potężna dawka energetycznej muzyki w wykonaniu Safri Duo, folkowo-rockowe brzmienie prosto ze Skandynawii, rejsy historycznymi jednostkami, okręty marynarki wojennej i pokazy fajerwerków to zaledwie część atrakcji Dni Morza – Sail Szczecin 2011.

Przy Wałach Chrobrego i Łasztowni jak co roku zacumują żaglowce, oldtimery, jachty i okręty marynarki wojennej. Do Szczecina zawiną m.in. Dar Młodzieży, Sedov i ORP Toruń. Będzie je można nie tylko podziwiać z lądu, ale również zwiedzać. Wszyscy chętni będą mogli również udać się w rejs po Odrze takimi jednostkami jak Baltic Beauty, Wytske Eelkje, Zjawa czy Zawisza Czarny.

Dniom Morza, w związku ze zbliżającym się przejęciem przez Polskę prezydencji w Radzie UE, przyświecać będzie hasło „Nasza Europa”. Na Wałach Chrobrego, oprócz tradycyjnej Alei Artystów i Jarmarku Rozmaitości, znajdzie się również specjalna strefa poświęcona kulturze, tradycji i zwyczajów państw Europy – Aleja Europejska. W koncercie folkowym „Wokół Bałtyku” wezmą udział zespoły z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii. Specjalny koncert „Na Bursztynowym Szlaku” przygotowali także Filharmonicy Szczecińscy, a w Muzeum Narodowym otwarta zostanie wystawa „Bursztyn – Złoto Bałtyku”.

Główną gwiazda będzie duńska formacja Safri Duo. Wybór zespołu nie jest przypadkowy. To nie tylko potężna dawka energetycznej muzyki, ale również artyści z Dani – państwa, które przejmie prezydencję w Unii Europejskiej tuż po Polsce. Artyści w swoich utworach wykorzystują elementy różnych stylów muzycznych: włoską operę, afrykańskie chóry, europejski folk, a nawet duński trash metal. Piosenki Safri Duo osiągnęły szczyty list przebojów, zespół zdobył także wiele nagród i wyróżnień. Z pewnością usłyszymy takie hity, jak „All The People In The World”, „Rise” czy „Samb Adagio”, wobec których nawet najwięksi przeciwnicy tańca nie pozostaną obojętni.

Tradycyjnie w sobotnią noc, tuż po koncercie Safri Duo, niebo nad Wałami Chrobrego rozbłyśnie tysiącami kolorowych fajerwerków. Pokaz dedykowany będzie Polskiej Żegludze Morskiej w 60-lecie powstania firmy.

Miasto dziękuje partnerom tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2011: lokalnemu browarowi Bosman, Zarządowi Morskich Portów Szczecin-Świnoujście S.A., Grupie PŻM.

Źródło: dnimorza.szczecin.eu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922