TYP: a1

Delphia 24: Na Kiekrzu najlepszy Apotex

wtorek, 2 września 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
Załogi jachtów Delphia 24 OD w miniony weekend rywalizowały Wielkopolsce (30-31.082014). Żeglarze walczyli o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski oraz kolejne punkty Pucharu Polski w klasie Delphia 24. Na wodach Jeziora Kierskiego bezkonkurencyjna okazała się załoga Pawła Tarnowskiego, Apotex Sailing Team, wygrywając większość wyścigów.

Delphia
Fot. Bartosz Modelski

Regaty odbywały się na trudnym akwenie jeziora Kierskiego. Liczne mielizny, które pojawiły się po suchym i gorącym lecie oraz słaby wiatr często zmieniający kierunek były trudnym wyzwaniem zarówno dla startujących załóg jak i komisji sędziowskiej. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu siedmiu wyścigów, które wyłoniły najlepsze ekipy. Walka była jak zawsze niezwykle zacięta, gdyż kierskie regaty były przedostatnimi zaliczanymi do klasyfikacji Pucharu Polski.

- Trudności z pogodą i akwenem nie przeszkodziły w rozegraniu siedmiu wyścigów podczas dwóch dni regat. Gościnność gospodarzy, miła atmosfera, wieczorne spotkania integrujące środowisko żeglarskie, zaowocowały deklaracją wyjazdu 6 załóg Delphii 24 na regaty do Berlina - powiedział po regatach Krzysztof Kowalski ze Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24.

Mocnym uderzeniem zaczął zwycięzki team Apotex, który już w sobotę aż 3 razy pierwszy przekraczał linię mety oddając zwycięstwo tylko dwa razy - pierwszy sobotni wyścig zwyciężyła załoga Vectra, a ostatni - Cellfast Team. W niedzielę udało się przeprowadzić jeszcze dwa starty. W pierwszym po raz kolejny najlepszy był Apotex, a w drugim Vectra, która zakończyła rywalizację na drugiej pozycji, przed zespołem Cellfast'u. Kolejne trzy lokaty, tuż za podium, przypadły żeglarzom JKW Poznań. Najlepsze miejsce wśród nich zajął zespół Wojciecha Bromki (POL 16). Po raz pierwszy w tym sezonie wystartowały załogi Andrzeja Rybackiego 'Krystyna' oraz Macieja Jankowskiego 'Chaos'.

Tegoroczne zawody Pucharu Polski dobiegają końca. Dzięki zwycięstwu w kierskich regatach załoga Pawła Tarnowskiego, Apotex Team, zmniejszyła swoją stratę do aktualnego lidera Pucharu Polski, załogi Vectra Pawła Oskroby, do zaledwie 3 punktów. Ostrów k/Powidza gościć będzie ostatnie, finałowe regaty zaliczane do Pucharu Polski klasy Delphia 24OD (19-21.09.2014).

Tydzień wcześniej niektóre załogi walczyć będą w międzynarodowym gronie we wspomnianych regatach SailingAnarchy CUP w Berlinie (13-14.09.2014).

Podium regat o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski:

  1. APOTEX: Paweł Tarnowski, Piotr Kucharski, Tomasz Bączkiewicz, Łukasz Kiwer (Liga Morska Gliwice) – 10 punktów
  2. VECTRA: Paweł Oskroba, Krzysztof Łodyga, Jacek Dydyń, Remigiusz Horodyski (Spójnia Warszawa) – 13 punktów
  3. CELLFAST: Piotr Kędziora, Artur Krzysztyński, Cezary Jursza, Maciej Wilanowski – 20 punktów
TYP: a3
0 0
Komentarze