TYP: a1

Finał Pucharu Polski klasy Delphia 24

czwartek, 18 września 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
W najbliższy weekend odbędzie się finał Pucharu Polski klasy Delphia 24 (19-20.09). Podczas dwóch dni regat w Powidzu załogi walczyć będą jednocześnie o Mistrzostwo Polski Ziem Zachodnich w klasie Delphia 24 OD i Puchar Hotelu Moran.

Delphia
Fot. Bartosz Modelski

W Pucharze Polski nic nie jest jeszcze przesądzone. Na szczycie tabeli nieprzerwanie od początku sezonu znajduje się obrońca ubiegłorocznego tytułu, Paweł Oskroba i Vectra Sailing Team (65 punktów), jednak na karku czuje z pewnością oddech Pawła Tarnowskiego i załogi Apotex, którzy są jedynie 3 punkty za nimi (62 punkty). To jedna z tych dwóch załóg zajmie najwyższe miejsce na podium Pucharu Polski. Walka będzie na pewno zacięta, bo podczas ostatnich startów na regatach Sailing Anarchy CUP w Berlinie, obie załogi pokazały, że są w bardzo dobrej dyspozycji.

Na trzy kolejne miejsca szanse mają załogi Delphia Yachts/Pantaenius z Michałem Korneszczukiem, Piotr Kędziora i Cellfast oraz Piotr Kowalewski wraz z Indygo Team. Ten ostatni z coraz mocniejszej ekipy z JKW Poznań, która oprócz właśnie Indygo startuje na trzech innych jachtach, m.in. Choco Gang i Chaos. Wśród startujących są też m.in. Marcin Pietrzak i Auto Podlasie, Waldemar Sałata ze Star Telecom.

Na regatach w Berlinie za sterem jednej z ekip pojawiła się Marzena Knap, pływająca w barwach wielkopolskiego klubu. Może więc już wkrótce Dorota Dajkowska z Marine Works Team będzie miała również żeńską konkurencję w klasie Delphia 24.

Podczas wszystkich tegorocznych regat mieliśmy okazję oglądać prawie 20 różnych załóg. Mamy nadzieję, że większość z nich zobaczymy na finale Pucharu Polski.

Organizatorem regat jest Hotel MORAN, Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24 oraz Meble RYBACCY. Bazą regat będzie przystań Hotelu Moran SPA (62-430 Powidz, Ostrowo 30).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942