TYP: a1

Delphie 24 powalczą o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski

czwartek, 28 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
W najbliższy weekend (30-31.08.2014) załogi klasy Delphia 24 OD pojawią się w Wielkopolsce. Rywalizacja o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski odbędzie się na wodach Jeziora Kierskiego w poznańskim Kiekrzu. Impreza odbywa się pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Regaty te są jednocześnie przedostatnim w tym sezonie startem zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski.

Delphia
Zdjęcie ze startu w Mistrzostwach Polski podczas Volvo Gdynia Sailing Days
Fot. Bartosz Modelski

Wciąż nie ma pewności, kto w tym roku zostanie zdobywcą Pucharu Polski. Aktualnym liderem jest ubiegłoroczny zwycięzca, Paweł Oskroba i Vectra Sailing Team, ale tuż za nim plasuje się załoga Apotex’u z Pawełem Tarnowskim za sterem. O dobre miejsce walczy też m.in. załoga Ingdygo z Piotrem Kowalewskim, tuż za nimi Piotr Kędziora i Cellfast Team oraz Marcin Pietrzak i Auto Podlasie. Wszystkie trzy zespoły dzielą minimalne różnice punktowe, ale dla załogi Indygo będzie to start na własnym podwórku.

- Do końca tego sezonu pozostały jeszcze dwa starty, w Kiekrzu i Powidzu. Ten pierwszy jest na naszym terenie, znamy miejsce, więc mamy nadzieję, że będzie dobrze. Musimy też dobrze oznaczyć akwen, aby inne załogi nie miały kłopotów z mieliznami, glonami, bo trochę tego przybyło w trakcie wyjątkowo w tym roku upalnego lata – obiecywał po Mistrzostwach Polski w Gdyni Rafał Trzciński z załogi jachtu Indygo reprezentującego barwy Jacht Klubu Wielkopolski.

W tym sezonie, obok załogi Indygo, w pucharowych startach pojawiły się jeszcze dwie inne załogi JKW Poznań: Mariusz Trzciński z załogą na POL 27 (Chocolissimo Gang) i Wojciech Bromka z załogą na POL 16, które mamy nadzieję zobaczyć również na ich rodzimym terenie.

W Poznaniu zaplanowano 8 wyścigów pucharowych. Rywalizować będą też zaproszeni goście, gdyż w programie znalazły się także wyścigi VIP’ów – VIP Race.

RAMOWY PROGRAM REGAT

Sobota 30.08.2014 r.

8:00-9:30 - Rejestracja zgłoszeń.
10:30 - Otwarcie regat, odprawa sterników.
11:30 - Wyścigi
Po zakończeniu wyścigów pucharowych rozegrane zostaną wyścigi z obsadą zaproszonych gości.
19:00 - Zakończenie i nagrody dla uczestników VIP Race (na terenie Jacht Klubu Wielkopolski)

Niedziela 31.08.2014 r.

10:00 - Wyścigi
16:00 - Uroczyste zakończenie regat

Więcej informacji odnośnie regat i samej klasy Delphia 24OD znaleźć można na stronie Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 - delphia24.pl i profilu Facebook (SRD24OD).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 June

Wystartował ze Świnoujścia s/y "Asterias" pod dowództwem Kapitana Aleksandra Lipińskiego w rejs dookoła świata na trasie Świnoujście, Bermudy, Kanał Panamski, Tahiti, Australia, Mauritius, Kapsztad, Świnoujście.
wtorek, 29 czerwca 1976
W kolejnych regatach Bermudy-Europa z metą w hiszpańskim porcie Bayona wziął udział "Dar Szczecina" z Kapitanem Jerzym Kraszewskim.
czwartek, 29 czerwca 1972
Z Helu wyruszył s/y "Freya" z Kpt. Dariuszem Boguckim; żeglarze dotarli do portu Godthab na Grenlandii i powrócili do kraju 19 września.
niedziela, 29 czerwca 1969
Wyruszył w pierwszy rejs 300-tonowy flagowy statek szkolny ZHP "Zawisza Czarny" pod Kapitanem Mariuszem Zaruskim; trasa wiodła z Gdyni do Kopenhagi, Londynu, Antwerpii, Amsterdamu i z powrotem do Gdyni.
sobota, 29 czerwca 1935
W Greenock wodowany został herbaciany kliper "Ariel", m.in. uczestnik regat kliprów w 1866 r., w których startowały trzy najsłynniejsze klipry "Teaping", "Ariel", "Serica"; trasę z Fu-czou do Londynu pokonały w 99 dni; zwyciężył "Teaping" z przewagą 12 mi
czwartek, 29 czerwca 1865