TYP: a1

Delphie 24 powalczą o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski

czwartek, 28 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
W najbliższy weekend (30-31.08.2014) załogi klasy Delphia 24 OD pojawią się w Wielkopolsce. Rywalizacja o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski odbędzie się na wodach Jeziora Kierskiego w poznańskim Kiekrzu. Impreza odbywa się pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Regaty te są jednocześnie przedostatnim w tym sezonie startem zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski.

Delphia
Zdjęcie ze startu w Mistrzostwach Polski podczas Volvo Gdynia Sailing Days
Fot. Bartosz Modelski

Wciąż nie ma pewności, kto w tym roku zostanie zdobywcą Pucharu Polski. Aktualnym liderem jest ubiegłoroczny zwycięzca, Paweł Oskroba i Vectra Sailing Team, ale tuż za nim plasuje się załoga Apotex’u z Pawełem Tarnowskim za sterem. O dobre miejsce walczy też m.in. załoga Ingdygo z Piotrem Kowalewskim, tuż za nimi Piotr Kędziora i Cellfast Team oraz Marcin Pietrzak i Auto Podlasie. Wszystkie trzy zespoły dzielą minimalne różnice punktowe, ale dla załogi Indygo będzie to start na własnym podwórku.

- Do końca tego sezonu pozostały jeszcze dwa starty, w Kiekrzu i Powidzu. Ten pierwszy jest na naszym terenie, znamy miejsce, więc mamy nadzieję, że będzie dobrze. Musimy też dobrze oznaczyć akwen, aby inne załogi nie miały kłopotów z mieliznami, glonami, bo trochę tego przybyło w trakcie wyjątkowo w tym roku upalnego lata – obiecywał po Mistrzostwach Polski w Gdyni Rafał Trzciński z załogi jachtu Indygo reprezentującego barwy Jacht Klubu Wielkopolski.

W tym sezonie, obok załogi Indygo, w pucharowych startach pojawiły się jeszcze dwie inne załogi JKW Poznań: Mariusz Trzciński z załogą na POL 27 (Chocolissimo Gang) i Wojciech Bromka z załogą na POL 16, które mamy nadzieję zobaczyć również na ich rodzimym terenie.

W Poznaniu zaplanowano 8 wyścigów pucharowych. Rywalizować będą też zaproszeni goście, gdyż w programie znalazły się także wyścigi VIP’ów – VIP Race.

RAMOWY PROGRAM REGAT

Sobota 30.08.2014 r.

8:00-9:30 - Rejestracja zgłoszeń.
10:30 - Otwarcie regat, odprawa sterników.
11:30 - Wyścigi
Po zakończeniu wyścigów pucharowych rozegrane zostaną wyścigi z obsadą zaproszonych gości.
19:00 - Zakończenie i nagrody dla uczestników VIP Race (na terenie Jacht Klubu Wielkopolski)

Niedziela 31.08.2014 r.

10:00 - Wyścigi
16:00 - Uroczyste zakończenie regat

Więcej informacji odnośnie regat i samej klasy Delphia 24OD znaleźć można na stronie Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 - delphia24.pl i profilu Facebook (SRD24OD).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 March

Z Kep (w Kambodży) na "Marie Therese" wyruszył w swój pierwszy rejs Bernard Moitessier; rozbił się na rafach w pobliżu wyspy Diego Garcia.
wtorek, 25 marca 1952
Zmarł Tadeusz Adamowicz, żeglarz i instruktor żeglarstwa, autor m.in. podręcznika "Komendy żeglarskie".
wtorek, 25 marca 1980
Urodził się Karol Olgierd Borchardt, kapitan żeglugi wielkiej, znany głównie jako autor książek marynistycznych, m.in. "Znaczy kapitan", "Krążownik spod Samosierry".
sobota, 25 marca 1905