TYP: a1

Bardzo dobry występ Artura Gniadka na Mistrzostwach Świata w Chinach

poniedziałek, 8 października 2012
Informacja prasowa
Po raz pierwszy w historii Polski, na organizowane przez UIM Mistrzostwa Świata skuterów wodnych, pojechał nasz reprezentant Artur Gniadek. Ten młody, 20 letni zawodnik z Legionowa po serii zwycięstw w Polsce (Mistrz Polski 2010, 2011, 2012) i wygraniu ponad 40 wyścigów, pojechał walczyć i zdobywać doświadczenie w zawodach z międzynarodową obsadą.

W miejscowości LIUZHOU (Chiny), Artur już na treningach pokazał, że stać go na walkę ze światową czołówką, notując szósty czas. Na samych zawodach nasz reprezentant spisał się bardzo dobrze i zajął w dwóch biegach odpowiednio VII i V miejsce, co w końcowej klasyfikacji zawodów dało mu bardzo dobrą V pozycję. W klasyfikacji generalnej po 3 eliminacjach Artur z 20 pkt. zajął 14 miejsce na 24 startujących zawodników. Zaznaczyć trzeba, że nie startował w dwóch pierwszych eliminacjach.

Zawody w Chinach wygrał Hiszpan - Nacho Armillas, drugie miejsce zajął Francuz Jeremy Poret, a trzeci był Włoch Nicola Piscaglia. W ogólnej klasyfikacji na pierwszym miejscu ze 145 pkt. jest Jeremy Poret, drugie miejsce należy do Nacho Armillas (107 pkt.), a na trzecim znalazł się Włoch - Alberto Monti z 59 pkt.

Arturowi gratulujmy bardzo dobrej postawy i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym sezonie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953