TYP: a1

Titanic znów popłynie w rejs!

czwartek, 7 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Mowa jednak nie o oryginale, a o jego wiernej replice. Budują ją właśnie linie Blue Star Line a statek ma być gotowy w 2018 roku. Popłynie jednak nie z Europy do Nowego Jorku a z Chin do Dubaju.

Titanic II
Fot. http://titanic-ii.com/


Titanic II ma mieć dokładnie taką sama liczbę pasażerów i taki sam rozkład – 9 pięter i łącznie 840 kabin a przy wadze 40 tysięcy ton będzie miał 270 metrów długości i 53 metry wysokości. Titanic 2 zabierze w rejs 2400 pasażerów i 900 członków załogi. Jedyna zmiana, podyktowana względami bezpieczeństwa, to szerokość statku. Oprócz kabin pasażerskich nie zabraknie pływalni, siłowni i łaźni tureckiej. Nowością będą korty, których w oryginale zabrakło. Zarówno siłownia, jak i łaźnia mają mieć wystrój nawiązujący do stylistyki epoki.

Titanic II


Pytanie brzmi, czy załoga – żeglarze bywają wszak przesądni - oraz pasażerowie uwierzą, że Titanic II nie podzieli losu pierwowzoru. Jednak jak twierdzą przedstawiciele Blue Star, normy bezpieczeństwa zostały na jednostce mocno wyśrubowane.

Inicjatorem budowy statku jest Clive Palmer, australijski miliarder, właściciel Blue Star Line.

RMS Titanic – brytyjski transatlantyk typu Olympic, angielskiego towarzystwa okrętowego White Star Line. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas swojego dziewiczego rejsu na trasie Southampton-Cherbourg-Queenstown-Nowy Jork, otarł się o górę lodową i zatonął. Podczas katastrofy zginęło 1500 osób, przeżyło 730.

Tagi: Titanic, Blue Star Line, katastrofa,
TYP: a3
0 0
Komentarze