TYP: a1

Titanic znów popłynie w rejs!

czwartek, 7 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Mowa jednak nie o oryginale, a o jego wiernej replice. Budują ją właśnie linie Blue Star Line a statek ma być gotowy w 2018 roku. Popłynie jednak nie z Europy do Nowego Jorku a z Chin do Dubaju.

Titanic II
Fot. http://titanic-ii.com/


Titanic II ma mieć dokładnie taką sama liczbę pasażerów i taki sam rozkład – 9 pięter i łącznie 840 kabin a przy wadze 40 tysięcy ton będzie miał 270 metrów długości i 53 metry wysokości. Titanic 2 zabierze w rejs 2400 pasażerów i 900 członków załogi. Jedyna zmiana, podyktowana względami bezpieczeństwa, to szerokość statku. Oprócz kabin pasażerskich nie zabraknie pływalni, siłowni i łaźni tureckiej. Nowością będą korty, których w oryginale zabrakło. Zarówno siłownia, jak i łaźnia mają mieć wystrój nawiązujący do stylistyki epoki.

Titanic II


Pytanie brzmi, czy załoga – żeglarze bywają wszak przesądni - oraz pasażerowie uwierzą, że Titanic II nie podzieli losu pierwowzoru. Jednak jak twierdzą przedstawiciele Blue Star, normy bezpieczeństwa zostały na jednostce mocno wyśrubowane.

Inicjatorem budowy statku jest Clive Palmer, australijski miliarder, właściciel Blue Star Line.

RMS Titanic – brytyjski transatlantyk typu Olympic, angielskiego towarzystwa okrętowego White Star Line. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas swojego dziewiczego rejsu na trasie Southampton-Cherbourg-Queenstown-Nowy Jork, otarł się o górę lodową i zatonął. Podczas katastrofy zginęło 1500 osób, przeżyło 730.

Tagi: Titanic, Blue Star Line, katastrofa,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882