TYP: a1

Potwór czy medyczny eksperyment

czwartek, 12 marca 2020
Monika Frenkiel

Czy na plażę w Południowej Karolinie morze wyrzuciło szkielet małpy zmutowanej na skutek medycznych eksperymentów? To jedna z teorii głoszonych po tym, jak pewna 25-latka znalazła na plaży dziwnego stwora.

 

Co jakiś czas świat obiegają wiadomości o znalezieniu szczątków kolejnego dziwnego, przerażającego, nieznanego zwierzęcia – znaleziska takie opisujemy też w Tawernie i zawsze te teksty cieszą się popularnością wśród czytelników. Tym razem znaleziska dokonała Erika Constantine podczas spaceru ze swoim psem na plaży na terenie Melton Peter Demetre Park w Karolinie Południowej. No i oczywiście natychmiast podzieliła się znaleziskiem z internetami ogłaszając swoisty konkurs na teorię, co to właściwie jest.


Znaleziony przez Erikę stwór był w stanie daleko posuniętego rozkładu. Wielkości niewielkiego psa, zwracał uwagę ze względu na dużą kość główną z wystającą płetwą. Internauci szybko zarzucili Constantine teoriami – jedna z nich głosiła, że szkielet należy do mitycznego stworzenia zwanego chupacabrą, Chupacabra występuje w Portoryko, Meksyku i w południowych stanach USA a żywi się według podań wysysając krew zwierząt, stąd zresztą jej nazwa, która dosłownie znaczy „wysysacz kóz”. 


Sama Erika wpadła na teorie dużo ciekawszą, również trącącą fantastyką, tylko bardziej gatunku science. Otóż niedaleko miejsca znaleziska, jakieś 60 km znajduje się Morgan Island, wyspa niedostępna dla zwiedzających i całkowicie opanowana przez małpy. Erika twierdzi, że na małpach zamieszkujących wyspę przeprowadzano medyczne eksperymenty. Najwyraźniej jedna z małp wpadła do wody i jej ciało na plażę porwał prąd - a dziwaczne zniekształcenia szkieletu to efekty tychże eksperymentów.


Internauci zawiadomili o znalezisku i teoriach Eriki policję. Okazało się, że małpy co prawda należą do Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych ale instytut twierdzi, że nie prowadzi żadnych badań na wyspie, poza monitorowaniem zwierząt. A sama policja stwierdziła, że znaleziony szkielet być może należał do…oposa. 

 

 

Tagi: potwór, Południowa Karolina, eksperyment
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786