TYP: a1

Potwór czy medyczny eksperyment

czwartek, 12 marca 2020
Monika Frenkiel

Czy na plażę w Południowej Karolinie morze wyrzuciło szkielet małpy zmutowanej na skutek medycznych eksperymentów? To jedna z teorii głoszonych po tym, jak pewna 25-latka znalazła na plaży dziwnego stwora.

 

Co jakiś czas świat obiegają wiadomości o znalezieniu szczątków kolejnego dziwnego, przerażającego, nieznanego zwierzęcia – znaleziska takie opisujemy też w Tawernie i zawsze te teksty cieszą się popularnością wśród czytelników. Tym razem znaleziska dokonała Erika Constantine podczas spaceru ze swoim psem na plaży na terenie Melton Peter Demetre Park w Karolinie Południowej. No i oczywiście natychmiast podzieliła się znaleziskiem z internetami ogłaszając swoisty konkurs na teorię, co to właściwie jest.


Znaleziony przez Erikę stwór był w stanie daleko posuniętego rozkładu. Wielkości niewielkiego psa, zwracał uwagę ze względu na dużą kość główną z wystającą płetwą. Internauci szybko zarzucili Constantine teoriami – jedna z nich głosiła, że szkielet należy do mitycznego stworzenia zwanego chupacabrą, Chupacabra występuje w Portoryko, Meksyku i w południowych stanach USA a żywi się według podań wysysając krew zwierząt, stąd zresztą jej nazwa, która dosłownie znaczy „wysysacz kóz”. 


Sama Erika wpadła na teorie dużo ciekawszą, również trącącą fantastyką, tylko bardziej gatunku science. Otóż niedaleko miejsca znaleziska, jakieś 60 km znajduje się Morgan Island, wyspa niedostępna dla zwiedzających i całkowicie opanowana przez małpy. Erika twierdzi, że na małpach zamieszkujących wyspę przeprowadzano medyczne eksperymenty. Najwyraźniej jedna z małp wpadła do wody i jej ciało na plażę porwał prąd - a dziwaczne zniekształcenia szkieletu to efekty tychże eksperymentów.


Internauci zawiadomili o znalezisku i teoriach Eriki policję. Okazało się, że małpy co prawda należą do Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych ale instytut twierdzi, że nie prowadzi żadnych badań na wyspie, poza monitorowaniem zwierząt. A sama policja stwierdziła, że znaleziony szkielet być może należał do…oposa. 

 

 

Tagi: potwór, Południowa Karolina, eksperyment
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 February

Sejm przyjął ustawę o przekopie Mierzei Wiślanej
piątek, 24 lutego 2017
Rozpoczął się w Krakowie kolejny XIX festiwal Shanties pod hasłem "Ruszajmy w rejs". Grand Prix festiwalu otrzymały odnowione "Stare Dzwony".
czwartek, 24 lutego 2000
Na rafie koralowej u wybrzeży Kuby stracony został s/y "Asterias", jacht Śląskiego Yacht Clubu.
sobota, 24 lutego 1990
Wodowanie żaglowca "Pommern", obecnie statek muzeum w alandzkim Marienhamn.
wtorek, 24 lutego 1903