TYP: a1

Niezwykły superjacht od Blohm+Voss

poniedziałek, 21 grudnia 2015
z mediów | JM
Stocznia Blohm+Voss zaprezentowała projekt oryginalnie wyglądającego jachtu. Konstrukcja jednostki stworzona została na wzór egzoszkieletu, stworzonego z rozmaitych podpór o fantazyjnych kształtach i różnych długościach. W przyszłości projekt ma posłużyć do budowy pięciu różniących się rozmiarami jednostek.

Superjacht został zaprojektowany przez światowej sławy brytyjską architekt, Zanę Hadid. Projekt uzyskał nazwę "Unique Circle Yachts" i patrząc na zdjęcia konceptowe, trudno się temu dziwić. Jednostkę cechuje wyjątkowa opływowość, która według autorki ma kojarzyć się z czymś stworzonym raczej przez naturę, niż człowieka. Poszczególne pokłady połączone są ze sobą przeszklonymi powierzchniami o różnych kształtach i rozmiarach.

Zaprezentowany jacht ma mieć 90 metrów długości i 16 szerokości. Jego zanurzenie wyniesie 4 metry, a szybkość 16 węzłów. Na podstawie projektu powstać ma przynajmniej 5 różnych jednostek różnych wielkości.
Tagi: superjacht, Blohm+Voss, Zana Hadid
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809