TYP: a1

Niezwykły superjacht od Blohm+Voss

poniedziałek, 21 grudnia 2015
z mediów | JM
Stocznia Blohm+Voss zaprezentowała projekt oryginalnie wyglądającego jachtu. Konstrukcja jednostki stworzona została na wzór egzoszkieletu, stworzonego z rozmaitych podpór o fantazyjnych kształtach i różnych długościach. W przyszłości projekt ma posłużyć do budowy pięciu różniących się rozmiarami jednostek.

Superjacht został zaprojektowany przez światowej sławy brytyjską architekt, Zanę Hadid. Projekt uzyskał nazwę "Unique Circle Yachts" i patrząc na zdjęcia konceptowe, trudno się temu dziwić. Jednostkę cechuje wyjątkowa opływowość, która według autorki ma kojarzyć się z czymś stworzonym raczej przez naturę, niż człowieka. Poszczególne pokłady połączone są ze sobą przeszklonymi powierzchniami o różnych kształtach i rozmiarach.

Zaprezentowany jacht ma mieć 90 metrów długości i 16 szerokości. Jego zanurzenie wyniesie 4 metry, a szybkość 16 węzłów. Na podstawie projektu powstać ma przynajmniej 5 różnych jednostek różnych wielkości.
Tagi: superjacht, Blohm+Voss, Zana Hadid
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974