TYP: a1

Niezwykły superjacht od Blohm+Voss

poniedziałek, 21 grudnia 2015
z mediów | JM
Stocznia Blohm+Voss zaprezentowała projekt oryginalnie wyglądającego jachtu. Konstrukcja jednostki stworzona została na wzór egzoszkieletu, stworzonego z rozmaitych podpór o fantazyjnych kształtach i różnych długościach. W przyszłości projekt ma posłużyć do budowy pięciu różniących się rozmiarami jednostek.

Superjacht został zaprojektowany przez światowej sławy brytyjską architekt, Zanę Hadid. Projekt uzyskał nazwę "Unique Circle Yachts" i patrząc na zdjęcia konceptowe, trudno się temu dziwić. Jednostkę cechuje wyjątkowa opływowość, która według autorki ma kojarzyć się z czymś stworzonym raczej przez naturę, niż człowieka. Poszczególne pokłady połączone są ze sobą przeszklonymi powierzchniami o różnych kształtach i rozmiarach.

Zaprezentowany jacht ma mieć 90 metrów długości i 16 szerokości. Jego zanurzenie wyniesie 4 metry, a szybkość 16 węzłów. Na podstawie projektu powstać ma przynajmniej 5 różnych jednostek różnych wielkości.
Tagi: superjacht, Blohm+Voss, Zana Hadid
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972