TYP: a1

Locaboat Plaisance – luksus dla nomadów

czwartek, 23 lutego 2017
Anna Ciężadło

W odróżnieniu od konkurencji, która próbuje działać jednocześnie na kilku frontach, firma Locaboat Plaisance przyjęła zupełnie inną koncepcję: koncentruje się wyłącznie na produkcji i czarterowaniu barek rzecznych.

 

[t][/t] [s]www.locaboat.com[/s]

O dziwo, taka strategia okazuje się przynosić całkiem dobre efekty, być może na zasadzie, że lepiej jest skupić się na jednej rzeczy i robić ją dobrze, niż usiłować złapać kilka srok za ogon.

 

Historia

Jak to się zaczęło? W 1977 roku firma Locaboat dostrzegła pewną lukę na rynku: wakacje na wodzie były dostępne właściwie tylko w dwóch, skrajnie różnych opcjach; pierwszą z nich były rejsy przeznaczone dla wytrawnych wilków morskich, a  w każdym razie dla ludzi, którzy orientowali się co nieco w żeglowaniu, i przy okazji znaleźli w okolicy jakieś morze. Na drugim biegunie znajdowały się typowo wakacyjne rejsy o charakterze masowych spędów, które oczywiście oferują iście hotelowy komfort, leżaczki, kelnerów, a nawet kasyna, ale nie dają możliwości zaznania tego, co większość z nas kocha w pływaniu: wolności.

 

Idea

Z tej rozbieżności zrodziła się idea, by umożliwić ludziom odbywanie prywatnych, a jednocześnie komfortowych rejsów, i to wcale niekoniecznie po morzach – w końcu mamy w Europie sporo innych wód, i tak się szczęśliwe składa, że płyną one przez bardzo ciekawe i różnorodne krainy.

Założeniem Locaboat Plaisance od początku było organizowanie wakacji na wodzie, jednak nie tyle w żeglarskim, pełnomorskim stylu, z przechyłami i ekstremą, ile spokojne, luzackie snucie się po świecie i wakacyjny relaks.

Pomysł chwycił doskonale i dziś firma oferuje 200 różnych kursów, przebiegających w 24 najciekawszych regionach Europy - w tym również po naszych osobistych Mazurach.

 

Łodzie

Barki Locaboat od początku istnienia firmy przeznaczone były do żeglugi śródlądowej, ze wszystkimi jej urokami i specyfiką: konstrukcja i parametry barek są tak dostosowane, by umożliwić wygodne podróżowanie, z uwzględnieniem wszelkich rzecznych atrakcji, jak śluzy, mosty i ciasne porty.

Barki, poprzez wprowadzanie kolejnych innowacji, oferują coraz większy komfort i łatwość przemieszczania się po drogach rzecznych, a jednocześnie dają frajdę z możliwości poznawania rozmaitych regionów i ich dziedzictwa kulturowego. Tego typu wakacje łączą w sobie włóczęgę w stylu nomadów, a zarazem zapewniają bardzo przyjemne warunki zamieszkania, dzięki czemu można połączyć rzeczy z pozoru skrajnie różne: chęć przygody oraz luksus nocowania w tym samym łóżku.

Dziś firma oferuje 380 łodzi, dostępnych w najpiękniejszych regionach Francji i Europy. Ilość baz, stopień zróżnicowania tras oraz pasja ludzi, pracujących w poszczególnych bazach sprawiają, że wakacje stają się niezapomnianą przygodą, a jednocześnie przebiegają wygodnie i bezpiecznie. W każdej łodzi priorytetem jest komfort oraz poczucie, że jesteśmy w domu – z tym, że dom pływa.

 

Obecnie firma oferuje barki kilku linii:

-linia Penichette® Classique – łodzie dedykowane głównie parom i małym rodzinom, mogące pomieścić od 2 do 7 pasażerów. Barki Classique nie wymagają posiadania patentu, a ich obsługa jest maksymalnie uproszczona. W ramach tej linii, firma oferuje modele: P.935, P.935W, P.1107, P1107W oraz P1106FB.

-linia Pénichettes® Aft-Deck – łodzie wyposażone w taras, rozciągający się od salonu w stronę rufy. Tego typu barki mogą pomieścić, w zależności od modelu, od 4 do 12 osób. Linia Aft-Deck obejmuje modele: P.1120R, P.1260R oraz P.1500R.

-linia Pénichettes® Flying Bridge – najnowsza linia łodzi, umożliwiająca sterowanie jednostką zarówno z poziomu pokładu, jak i z wewnątrz. W zależności od modelu, łodzie mieszczą od 2 do 12 osób, a dziobowy ster strumieniowy sprawia, że żegluga i manewrowanie staje się bardzo proste i komfortowe. W linii Flying Bridge dostępne są następujące modele: P.1020FB, P.1020FB, P.1160FB, P.1165FB, P.1180FB, P.1400FB, P.1500FB.

-linia Europa – zgrabne, kompaktowe łodzie, zaprojektowane dla niewielkiej, 2-4 osobowej załogi. W ramach linii  Europa, firma oferuje następujące modele: Europa 400, Europa 600, Europa 700.

 

 

Tagi: stocznia, barki, Locaboat Plaisance
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972