TYP: a1

Jaka szkoła windsurfingu będzie najlepsza?

piątek, 10 czerwca 2016
Artykuł sponsorowany
Jeszcze kilkanaście lat temu windsurfing był dyscypliną, którą w Polsce znało niewielkie grono osób. Jeszcze mniej było chętnych i gotowych na jej uprawianie. Windsurfing uchodził nie tylko za sport ekstremalny, ale także drogi i dostępny wyłącznie dla wąskiego grona ludzi.


Na szczęście od tamtej pory upłynęło sporo czasu i wiele się zmieniło. Windsurfing stał się niezwykle popularną dyscypliną wśród sportów wodnych, coraz chętniej uprawianą podczas letniego wypoczynku. Rosnąca popularność windsurfingu sprawiła, że stał się on dostępny dla szerokiego grona odbiorców, również za sprawą licznie powstających szkół oferujących szkolenia.

Obecnie szkół windsurfingu jest tak wiele, że wiele osób ma problem z wyborem tej właściwej. Dlatego w poniższym artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę przeglądając ofertę tego typu szkół i jak wybrać tę najlepszą.

Pierwszą niezwykle istotną kwestią jest to czy szkoła windsurfingu jest na rynku od dawna czy dopiero zaczyna. Często wieloletnie doświadczenie w branży przekłada się na jakość prowadzonych szkoleń.

Ogromnie ważną kwestią jest kadra instruktorów. Warto sprawdzić, kim są osoby,które będą prowadzić szkolenia, czy posiadają odpowiednie kwalifikacje i czy są one potwierdzone przez dokumenty i certyfikaty.

O jakości szkoły świadczy także wielkość grup szkoleniowych. Aby instruktor mógł poświęcić każdemu z kursantów odpowiednią ilość czasu szkolenia powinny odbywać się maksymalnie w kilkuosobowych grupach, więc warto dopytać również o tę kwestię.

Poszukując szkoły windsurfingu warto sprawdzić jej podejście do kwestii bezpieczeństwa. Wiąże się to bezpośrednio z kwestią wielkości grup szkoleniowych, ale także z tym, czy szkoła zapewnia kursantom podstawowe ubezpieczenie na czas szkolenia i jakie procedury przewiduje w sytuacjach kryzysowych. A także czy dysponuje motorówkami i skuterami, zabezpieczającymi akwen podczas szkoleń.

Ważną kwestią jest także lokalizacja szkoły oraz miejsce, w którym odbywają się szkolenia (na przykład czy akwen jest płytki i niezafalowany). Warto dopytać o te szczegóły, ponieważ mają one duże znaczenie, zwłaszcza dla początkujących kursantów.

Jeśli nadal masz problem z wyborem szkoły spróbuj poszukać informacji w sieci. Na różnego rodzaju forach i blogach znaleźć można sporo opinii osób, które korzystały z ofert danej szkoły. Zawsze można także podpytać wśród znajomych – być może ktoś zna dobrą i godną polecenia szkołę.
Tagi: windsurfing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883