TYP: a1

Chorwacja - ukryte piękno piaszczystych plaż

wtorek, 26 maja 2015
Tomasz Kucharski | artykuł sponsorowany
Chorwacja to niezwykle malowniczy kraj, pełen parków, zachwycających miast, niezwykłych górskich szczytów i urokliwych plaż. Te ostatnie są zazwyczaj żwirowe lub kamieniste, jednakże są i takie miejsca, w których można cieszyć się miękkością złotego piasku pod stopami oraz delikatnymi zejściami do morza. Specjalne obuwie nie będzie tutaj potrzebne, bowiem na plażach piaszczystych spacer, czy kąpiel w morzu to czysta przyjemność.Choć plaż takich w Chorwacji jest niewiele, warto ich poszukać, by móc wybrać idealne miejsce dla siebie. Może się bowiem okazać, że doznania związane z przesypującym się pomiędzy palcami piaskiem są nie do zastąpienia i bezpośrednio kojarzą się z relaksem i błogim odpoczynkiem.

Będąc na wakacjach w Istrii warto udać się w południową część tego regionu, bowiem tutaj w okolicach miasta Medulin czeka prześliczna plaża Bijeca. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ prócz mięciutkiego piasku występuje tu korzystny dostęp do morza, co sprzyja kąpielom i czystej radości z odpoczynku.

W północnej Dalmacji natomiast czekają takie plaże jak Saharun, ulokowana na Dugim Otoku, na południe od Soline, czy Slanica znajdująca się na wyspie Murter. Pierwsza posiada niesamowity biały piasek, przy którym morze wydaje się niezwykle turkusowe, druga zaś jest połączone mostem z lądem i posiada długi, płytki brzeg, znajduje się koło hotelu, a wybierając to miejsce na urlop można liczyć na wiele rozrywek, takich jak imprezy czy możliwość gry w siatkówkę wodną.

Plażą zaś, która słynie z leczniczego błota i stanowi idealny wybór, gdy posiada się małe dzieci jest niewątpliwie Niska Laguna czyli plaża Królowej. Można ją odnaleźć w pobliżu Zadaru, posiada ona zaś liczne restauracje i bary, płytką wodę, która dodatkowo jest ciepła i przyjemna.

Będąc na urlopie w regionie Kvarner warto wybrać się na Rivierę Crikvenica, bowiem właśnie tutaj można odnaleźć naprawdę piękne piaszczyste plaże. Jedna z nich znajduje się między półwyspem Kacjak oraz Dramalj w Zatoce Manestra. Należy ona do najpiękniejszych plaż Chorwacji. Kolejne zaś, czyli chociażby plaża Crni Molo czy Balustrada, ulokowane są niedaleko miasta Crikvenica.

Przepięknych piaszczystych plaż warto również szukać na wyspie Krk (np. plaża Komoriska) czy na wyspie Rab (plaża Paradise). Także środkowa Dalmacja obfituje w miejsca, w których występuje miękki złoty piasek, podobnie zresztą jak i Dalmacja południowa. W północnej najchętniej odwiedzaną plażą jest plaża Bacvice w Splicie, w południowej zaś Uvala Lapad w Dubrowniku.

Jak widać Chorwacja to nie tylko kamieniste czy żwirowe plaże. Można tu odnaleźć bowiem i te piaszczyste, miękkie, pełne słońca.

Autor: Tomasz Kucharski - zarezerwuj wakacje w Chorwacja.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520