TYP: a1

Chorwacja - ukryte piękno piaszczystych plaż

wtorek, 26 maja 2015
Tomasz Kucharski | artykuł sponsorowany
Chorwacja to niezwykle malowniczy kraj, pełen parków, zachwycających miast, niezwykłych górskich szczytów i urokliwych plaż. Te ostatnie są zazwyczaj żwirowe lub kamieniste, jednakże są i takie miejsca, w których można cieszyć się miękkością złotego piasku pod stopami oraz delikatnymi zejściami do morza. Specjalne obuwie nie będzie tutaj potrzebne, bowiem na plażach piaszczystych spacer, czy kąpiel w morzu to czysta przyjemność.Choć plaż takich w Chorwacji jest niewiele, warto ich poszukać, by móc wybrać idealne miejsce dla siebie. Może się bowiem okazać, że doznania związane z przesypującym się pomiędzy palcami piaskiem są nie do zastąpienia i bezpośrednio kojarzą się z relaksem i błogim odpoczynkiem.

Będąc na wakacjach w Istrii warto udać się w południową część tego regionu, bowiem tutaj w okolicach miasta Medulin czeka prześliczna plaża Bijeca. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ prócz mięciutkiego piasku występuje tu korzystny dostęp do morza, co sprzyja kąpielom i czystej radości z odpoczynku.

W północnej Dalmacji natomiast czekają takie plaże jak Saharun, ulokowana na Dugim Otoku, na południe od Soline, czy Slanica znajdująca się na wyspie Murter. Pierwsza posiada niesamowity biały piasek, przy którym morze wydaje się niezwykle turkusowe, druga zaś jest połączone mostem z lądem i posiada długi, płytki brzeg, znajduje się koło hotelu, a wybierając to miejsce na urlop można liczyć na wiele rozrywek, takich jak imprezy czy możliwość gry w siatkówkę wodną.

Plażą zaś, która słynie z leczniczego błota i stanowi idealny wybór, gdy posiada się małe dzieci jest niewątpliwie Niska Laguna czyli plaża Królowej. Można ją odnaleźć w pobliżu Zadaru, posiada ona zaś liczne restauracje i bary, płytką wodę, która dodatkowo jest ciepła i przyjemna.

Będąc na urlopie w regionie Kvarner warto wybrać się na Rivierę Crikvenica, bowiem właśnie tutaj można odnaleźć naprawdę piękne piaszczyste plaże. Jedna z nich znajduje się między półwyspem Kacjak oraz Dramalj w Zatoce Manestra. Należy ona do najpiękniejszych plaż Chorwacji. Kolejne zaś, czyli chociażby plaża Crni Molo czy Balustrada, ulokowane są niedaleko miasta Crikvenica.

Przepięknych piaszczystych plaż warto również szukać na wyspie Krk (np. plaża Komoriska) czy na wyspie Rab (plaża Paradise). Także środkowa Dalmacja obfituje w miejsca, w których występuje miękki złoty piasek, podobnie zresztą jak i Dalmacja południowa. W północnej najchętniej odwiedzaną plażą jest plaża Bacvice w Splicie, w południowej zaś Uvala Lapad w Dubrowniku.

Jak widać Chorwacja to nie tylko kamieniste czy żwirowe plaże. Można tu odnaleźć bowiem i te piaszczyste, miękkie, pełne słońca.

Autor: Tomasz Kucharski - zarezerwuj wakacje w Chorwacja.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932