TYP: a1

Zjawa IV wróci do Polski drogą morską

wtorek, 7 lutego 2017
Redakcja/MF

Jak poinformował CWM ZHP na profilu facebookowym Zjawy IV, jednostka zostanie ściągnięta do Polski droga morską.

Od drugiej połowy grudnia trwają starania by ściągnąć Zjawę z Dragor. Miało się to odbyć transportem drogowym, przez Szwecję i promem do Polski. Firma transportowa przygotowała już wszelkie niezbędne zgody i transport miał ruszyć 31 stycznia. Niestety, z powodu remontów mostów w Szwecji należało zmienić trasę. Drugą wersją miała być droga przez Niemcy. Start zaplanowano na dziś, czyli 7, ale trasa ta okazała się zbyt droga.

W związku z tym zrezygnowano z transportu drogowego i wybrano drogę morską. Jak czytamy: „Mamy już wybrany holownik i ponton, na który zostanie załadowana Zjawa i cały zestaw popłynie z Gdyni do Dragor. Tym razem na przeszkodzie stoi pogoda. Zestaw może płynąć przy wietrze max 4B, więc czekamy na okno”.

Tagi: Zjawa IV, mielizna, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 December

W wieku 86 lat na Florydzie umiera projektant "Optimista" Clark Mills.
wtorek, 11 grudnia 2001
Powrócił do kraju "Zawisza Czarny" po chyba najdłuższym rejsie w jego historii; w czasie wyprawy statek dwukrotnie okrążył Przylądek Horn, zawinął do ponad 500 portów, przebył ponad 89,5 tysiąca Mm.
sobota, 11 grudnia 1999
Nastąpił start trzech szkunerów do regat przez Atlantyk na trasie Nowy York - wyspa Wight; regaty wygrał James Gordon Bennet.
środa, 11 grudnia 1867