TYP: a1

Zginął znany żeglarz, Edward Zając

środa, 10 lipca 2013

Fot. Zbigniew Bosek / zeglarzroku.pl
W piątek po popołudniu 69-letni żeglarz z Ustki, Edward Zając, wypadł za burtę swojego jachtu “Holly II” podczas rejsu z Górek Zachodnich do Helu. Na jachcie znajdowała się także 63-letnia kobieta i jej 12-letni wnuk.

Mimo prowadzonej przez ponad dobę akcji poszukiwawczej, żeglarza nie udało się uratować. Na jego zwłoki natrafił w niedzielę po południu sternik jachtu przepływającego w okolicy wejścia do portu w Gdańsku.

Edward Zając był doświadczonym żeglarzem. W ubiegłym roku startował w regatach Challenge Jester, których trasa prowadzi z Plymouth na Azory. Dwukrotnie był uhonorowany tytułem Żeglarza Roku. W przyszłym roku planował wystartować w samotniczych regatach przez Atlantyk - OSTAR.

Źródło: TVN 24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934