TYP: a1

Zginął znany żeglarz, Edward Zając

środa, 10 lipca 2013

Fot. Zbigniew Bosek / zeglarzroku.pl
W piątek po popołudniu 69-letni żeglarz z Ustki, Edward Zając, wypadł za burtę swojego jachtu “Holly II” podczas rejsu z Górek Zachodnich do Helu. Na jachcie znajdowała się także 63-letnia kobieta i jej 12-letni wnuk.

Mimo prowadzonej przez ponad dobę akcji poszukiwawczej, żeglarza nie udało się uratować. Na jego zwłoki natrafił w niedzielę po południu sternik jachtu przepływającego w okolicy wejścia do portu w Gdańsku.

Edward Zając był doświadczonym żeglarzem. W ubiegłym roku startował w regatach Challenge Jester, których trasa prowadzi z Plymouth na Azory. Dwukrotnie był uhonorowany tytułem Żeglarza Roku. W przyszłym roku planował wystartować w samotniczych regatach przez Atlantyk - OSTAR.

Źródło: TVN 24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861