TYP: a1

Zginął znany żeglarz, Edward Zając

środa, 10 lipca 2013

Fot. Zbigniew Bosek / zeglarzroku.pl
W piątek po popołudniu 69-letni żeglarz z Ustki, Edward Zając, wypadł za burtę swojego jachtu “Holly II” podczas rejsu z Górek Zachodnich do Helu. Na jachcie znajdowała się także 63-letnia kobieta i jej 12-letni wnuk.

Mimo prowadzonej przez ponad dobę akcji poszukiwawczej, żeglarza nie udało się uratować. Na jego zwłoki natrafił w niedzielę po południu sternik jachtu przepływającego w okolicy wejścia do portu w Gdańsku.

Edward Zając był doświadczonym żeglarzem. W ubiegłym roku startował w regatach Challenge Jester, których trasa prowadzi z Plymouth na Azory. Dwukrotnie był uhonorowany tytułem Żeglarza Roku. W przyszłym roku planował wystartować w samotniczych regatach przez Atlantyk - OSTAR.

Źródło: TVN 24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999