TYP: a1

Zatoka Maya Bay pozostanie zamknięta dla turystów

wtorek, 14 maja 2019
Z mediów

Słynna zatoka i plaża Maya Bay w Tajlandii pozostaną zamknięte dla turystów. Zdecydował o tym rząd tajlandzki. Przerwa ma pozwolić zregenerować się środowisku.

Po filmie „Niebiańska plaża” z 2000 roku Maya Bay stała się niezwykle popularna. Liczba turystów odwiedzających zatokę - część parku narodowego Hat Noppharat Thara-Mu Ko Phi Phi, wzrosła do niemal 5000 osób dziennie. I niestety nie pozostało to bez wpływu na środowisko. Szczególnie źle ruch turystyczny wpłynął na rafę koralową, dlatego już w czerwcu 2018 roku rząd Tajlandii zdecydował o tymczasowym zamknięciu tego miejsca dla ruchu turystycznego. W pierwszej dekadzie maja tego roku tajski Departament Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Roślin (DNP) przedłużył ubiegłoroczną decyzję.


Aby dać środowisku więcej czasu na "regenerację" decyzją władz Tajlandii plaża pozostanie zamknięta do 2021 roku. Stan rafy będzie oceniany co trzy miesiące w specjalnych raportach kwartalnych - jeżeli wykazana zostanie znaczna poprawa, Maya Bay zostanie otwarta, ale będzie mogła przyjmować maksymalnie 2 400 turystów dziennie.

Tagi: Tajlandia, Maya Bay
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 July

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971