TYP: a1

Załoga kontenerowca ratuje żeglarza

wtorek, 19 maja 2015
z mediów | WM
Pływający pod banderą Panamy kontenerowiec NYK Lynx przyszedł na ratunek żeglarzowi, który znajdował się na jachcie dryfującym w odległości 260 mil od wybrzeży Wysp Galapagos.

NYK Lynx
NYK Lynx

11 maja załoga kontenerowca odebrała sygnał wzywania pomocy pochodzący z jachtu, który dryfował po Oceanie Spokojnym od 2 tygodni. Przyczyną takiej sytuacji była awaria silnika jednostki. Po otrzymaniu sygnału, kontenerowiec zmienił kurs i popłynął w kierunku jachtu, utrzymując cały czas kontakt z jego załogantem. 12 maja rano udało się podjąć znajdującą się na jachcie osobę, której stan został określony jako “dobry”.

NYK Lynx był w drodze z Callao w Peru do meksykańskiego portu Manzanillo, gdzie dostarczony został uratowany żeglarz.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786