TYP: a1

Zakusy na zamknięcie Zalewu Wiślanego?

czwartek, 9 stycznia 2014
Na stronie Jerzego Kulińskiego kulinski.navsim.pl, czytamy:

W całej Polsce głośno jest ostatnio o sprawie Zatoki Puckiej, SSI newsem z 7 listopada swój udział w tym miał. Tymczasem, gdy sprawa Zatoki jeszcze się nie rozstrzygnęła, już zaczyna się kolejna - na Zalewie Wiślanym.


Kilka lat temu polski rząd zgłosił do Unii Europejskiej potężną listę obszarów zwanych Natura 2000, dziś można się zastanawiać, czy nie była to nadgorliwość. Symptomem mogła być już słynna sprawa Rospudy - zablokowanie na lata budowy trasy międzynarodowej, co kosztowało do tej chwili więcej żyć ludzkich, niż głośna ostatnio tragedia w Kamieniu Pomorskim.

Cała polska część Zalewu Wiślanego ze względu na wysokie walory przyrodnicze została objęta dwoma obszarami Natura 2000: PLH280007 (Zalew Wiślany i Mierzeja Wiślana - obszar siedliskowy) i PLB280010 (Zalew Wiślany - obszar ptasi). Podkreślmy: POLSKA CZĘŚĆ, bo północno-wschodni sąsiad przejmować się tym nie ma najmniejszego zamiaru, bo ani chce, ani nie musi.

Urząd Morski w Gdyni proponuje otwarcie procesu konsultacji. Zaczną się one 16 stycznia w Elblągu. Na początek ma nastąpić wymiana wiedzy, potem wymiana propozycji, dalej konsultacja konkretnych rozwiązań.

I od początku tam trzeba być!

Czytajcie załączony dokument. Kto został pominięty w rozdzielniku, niech domaga się zaproszenia. A więc wszyscy jedziemy do Elbląga! Zajmujcie miejsca po prawej i lewej stronie delegacji SAJ. Pamiętajcie: rygory nałożone dziś, będą obowiązywać także po 5, 10 i 30 latach!

Żyjcie wiecznie!
Don Jorge
-----------------------------

PS. O obszarach Natura 2000 można poczytać tu: http://natura2000.gdos.gov.pl/strona/natura-2000-w-polsce

Źródło: kulinski.navsim.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504