TYP: a1

Wyprodukowana w Goleniowie łódź jachtem roku 2017

piątek, 16 grudnia 2016
Z mediów

Jacht wyprodukowany przez firmę Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa został uznany najlepszym jachtem regatowym 2017 roku w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnienie przyznało najbardziej znane amerykańskie czasopismo branżowe "Cruising World Magazine".

Łódź "Dehler 34" zwyciężyła w kategorii jacht regatowy. W jury konkursu zasiadali  eksperci z  branży i dziennikarze magazynu. Stwierdzili oni, że jednostka sprawdza się nie tylko w rywalizacji w regatach, ale także w rodzinnym żeglowaniu.

„Dehler 34” w Goleniowie produkowany  jest od wakacji. Do tej pory powstało 20 sztuk zwycięskiej żaglówki.

Inna łódź goleniowskiego producenta walczy teraz o europejską nagrodę jachtu roku. Wyniki tego konkursu poznamy w styczniu.

TTS produkuje ok. 600 jednostek rocznie. Łódki trafiają głównie na rynek europejski i do Azji, ale ok. 10% z nich trafia do USA. 

Tagi: Dehler 34, Technologie Tworzyw Sztucznych, jacht, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922