TYP: a1

Warsztaty MSR dla Sędziów i nie tylko

niedziela, 3 kwietnia 2011
Michał Korneszczuk
Morskie Stowarzyszenie Regatowe zaprasza na warsztaty dotyczące opracowywania wyników regat rozgrywanych w formule ORC.

Podczas warsztatów zajmiemy się teoretyczną ale i praktyczną stroną obliczania wyników dla jachtów morskich ORC. Pracować będziemy na rekomendowanym programie Altura i przeprowadzimy kilka ćwiczeń w zakresie jego obsługi. Program Altura to niezmiernie pomocne narzędzie, które jest proste i intuicyjne w obsłudze. Program ten nie tylko potrafi obliczyć wyniki każdego wyścigu i ich serii w ORC, ale również w wielu innych systemach przelicznikowych i klasach One Design. Dodatkowym atutem programu Altura jest to, że udostępniany jest on za darmo.

MSR planuje dwie edycje warsztatów:

13.04.2011 – Gdynia, JKM Gryf, g. 18.00

23.04.2011 – Szczecin, JK AZS, g. 16.00

Czas trwania warsztatów to ok. 2 godziny. Więcej informacji o programie warsztatów i rejestracji uczestników na stronie Stowarzyszenia – www.regatymorskie.pl.

____

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zostało powołane przez żeglarzy aktywnie startujących w regatach na jachtach morskich, aby promować regatowe żeglarstwo morskie, dbać o jakość regat morskich oraz pomagać nowym załogom w pierwszych krokach na morzu.

Więcej informacji na www.regatymorskie.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922