TYP: a1

Warsztaty MSR dla Sędziów i nie tylko

niedziela, 3 kwietnia 2011
Michał Korneszczuk
Morskie Stowarzyszenie Regatowe zaprasza na warsztaty dotyczące opracowywania wyników regat rozgrywanych w formule ORC.

Podczas warsztatów zajmiemy się teoretyczną ale i praktyczną stroną obliczania wyników dla jachtów morskich ORC. Pracować będziemy na rekomendowanym programie Altura i przeprowadzimy kilka ćwiczeń w zakresie jego obsługi. Program Altura to niezmiernie pomocne narzędzie, które jest proste i intuicyjne w obsłudze. Program ten nie tylko potrafi obliczyć wyniki każdego wyścigu i ich serii w ORC, ale również w wielu innych systemach przelicznikowych i klasach One Design. Dodatkowym atutem programu Altura jest to, że udostępniany jest on za darmo.

MSR planuje dwie edycje warsztatów:

13.04.2011 – Gdynia, JKM Gryf, g. 18.00

23.04.2011 – Szczecin, JK AZS, g. 16.00

Czas trwania warsztatów to ok. 2 godziny. Więcej informacji o programie warsztatów i rejestracji uczestników na stronie Stowarzyszenia – www.regatymorskie.pl.

____

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zostało powołane przez żeglarzy aktywnie startujących w regatach na jachtach morskich, aby promować regatowe żeglarstwo morskie, dbać o jakość regat morskich oraz pomagać nowym załogom w pierwszych krokach na morzu.

Więcej informacji na www.regatymorskie.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786