TYP: a1

W pobliżu Łeby zatonął kuter rybacki

środa, 3 października 2012

Łeba. Fot. Radekcz
Wczoraj w nocy, w odległości 10 Mm od portu w Łebie, na wysokości latarni morskiej Stilo, zatonął kuter ŁEB-77. Na szczęście obyło się bez ofiar. Dwóch członków załogi zatopionej jednostki zabrała z tratwy jednostka rybacka ŁEB-56. Następnie załoganci zostali przekazani na statek ratowniczy Huragan. Przyczyna zatonięcia kutra nie jest znana. Jeśli zatopiona jednostka będzie zagrażał żegludze w tym rejonie, zostanie wyciągnięty.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933