TYP: a1

Viking Sky już w bezpiecznym porcie

poniedziałek, 25 marca 2019
Z mediów/TVN24

Weekend zapewne upłynął wszystkim wodniakom na śledzeniu losów wycieczkowca Viking Sky, który w sobotę uległ awarii u wybrzeży Norwegii. Holowany przez trzy statki pomocnicze wycieczkowiec Viking Sky wpłynął w niedzielę po południu do portu w Molde.

Statek wycieczkowy Viking Sky z 1373 osobami na pokładzie (915 pasażerów i 458 członków załogi) w sobotę po awarii czterech silników zaczął dryfować w pobliżu zachodniego wybrzeża Norwegii. Po dramatycznej akcji ratunkowej i ewakuacji niemal 500 pasażerów w niedzielę po południu jednostka odholowana została do portu w Molde. Tam czekały na pasażerów ekipy ratunkowe i policja.

 

Do akcji pomocy pasażerom włączyli się także okoliczni mieszkańcy, ratownicy i wolontariusze, którzy dostarczali jedzenia i ubrania oraz opiekowali się pasażerami, gdy ci dotarli już na ląd. - Byliśmy tam na miejscu. Widzieliśmy, jak lądował helikopter z 20 uratowanymi osobami. To był niesamowity widok. Załoga poradziła sobie z tą sytuacją bardzo dobrze. To jak zaopiekowali się tymi ludźmi! Wyglądało to bardzo bardzo profesjonalnie - powiedział dowódca akcji ratunkowej, Jan Arve Dyrnes.

17 osób trafiło do szpitala Troje - 90-latka i dwoje 70-latków - mają poważne złamania kończyn.

Jak poinformowała rzecznik Ministerstwa Spraw Zewnętrznych Ewa Suwara, wśród pasażerów nie było osób z polskim obywatelstwem. Polak był natomiast członkiem załogi. Według informacji MSZ jest bezpieczny i nie został ranny.

Tagi: Viking Sky, wycieczkowiec, awaria
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 August

Call of the Ocean rozpoczęty
sobota, 19 sierpnia 2017
Rozpoczęcie drugiego rejsu Henryka Jaskuły na "Darze Przemyśla"
niedziela, 19 sierpnia 1984
Na jachcie "Pacific" wyruszył z San Francisco Bernard Gilboy z zamiarem dotarcia samotnie do Australii; wycieńczonego żeglarza zdjęto z pokładu jachtu niedaleko australijskiej wyspy Bird, po przebyciu 6500 mil i po 164 dniach rejsu
sobota, 19 sierpnia 1882