TYP: a1

Tomasz Cichocki nawiązał kontakt!

środa, 28 grudnia 2011
Kinga Rzucidło

Źródło: www.kapitancichocki.pl
Kilka dni temu pisaliśmy o kpt. Tomaszu Cichockim, który samotnie żeglując dookoła globu, od przeszło miesiąca nie dawał znaku życia. W Bożonarodzeniowy poranek udało mu się nawiązać łączność. Jest cały i zdrowy.


25 grudnia o godzinie 7.30 Tomasz Cichocki z pokładu rosyjskiego statku "Professor Kromov" za pomocą krótkofalówki nawiązał łączność z szefem projektu Krzysztofem Mikundą. Żeglarz poinformował, że poza awarią systemu łączności satelitarnej, wszystko jest w porządku. Wiadomość od kapitana była najpiękniejszym świątecznym prezentem, jaki rodzina i bliscy mogli sobie wymarzyć. Jak zwierzyła się jego żona Ewa, w głębi duszy czuła, że mąż w jakiś sposób da znać o sobie. Dzień Bożego Narodzenia był w rodzinie Cichockich pierwszym od ponad miesiąca szczęśliwym i spokojnym dniem.

Mimo przeciwności losu 53-letni olsztynianin nie zrezygnował z rejsu. Aktualnie „Polska Miedź” znajduje się w pobliżu niezamieszkałych wysp Auckland należących do Nowej Zelandii, a według prognoz za niecały miesiąc dotrze do Przylądka Horn.

Źródło: www.kapitancichocki.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 October

Na wodach Zatoki Biskajskiej uległ wypadkowi jacht "Iwona Pieńkawa", i w jego następstwie, w wyniku ewidentnych błędów w sztuce żeglarskiej został opuszczony przez załogę, którą uratowały będące w pobliżu statki.
poniedziałek, 18 października 1976
Urodziła się Isabelle Autissier; swoją przygodę z morzem rozpoczęła od staków rybackich, później ucząc w szkole rybołówstwa, zajęła się żeglarstwem, samotnie przepływając Atlantyk, uczestniczyła w regatach Mini-Transat, w okołoziemskich regatach BOC, Arou
czwartek, 18 października 1956