TYP: a1

Straż Graniczna kontroluje jednostki na Zatoce Puckiej

wtorek, 22 lipca 2014
Autor: Julo
Zatoka Pucka. Autor: Julo
Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Władysławowa przeprowadzali w miniony weekend kontrole jednostek pływających po Zatoce Puckiej. Siedem skuterów wodnych i dwie łodzie motorowe zostały zawrócone do portu. Funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili na tych jednostkach brak wymaganych dokumentów i środków ratunkowych. Ponadto jeden ze sterników znajdował się pod wpływem alkoholu.

Wobec wszystkich kierowników jednostek pływających, na których strażnicy graniczni stwierdzili nieprawidłowości zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Źródło: www.morski.strazgraniczna.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882