TYP: a1

Straż Graniczna kontroluje jednostki na Zatoce Puckiej

wtorek, 22 lipca 2014
Autor: Julo
Zatoka Pucka. Autor: Julo
Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Władysławowa przeprowadzali w miniony weekend kontrole jednostek pływających po Zatoce Puckiej. Siedem skuterów wodnych i dwie łodzie motorowe zostały zawrócone do portu. Funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili na tych jednostkach brak wymaganych dokumentów i środków ratunkowych. Ponadto jeden ze sterników znajdował się pod wpływem alkoholu.

Wobec wszystkich kierowników jednostek pływających, na których strażnicy graniczni stwierdzili nieprawidłowości zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Źródło: www.morski.strazgraniczna.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877