TYP: a1

Siedmiu marynarzy zginęło podczas zderzenia niszczyciela z kontenerowcem

poniedziałek, 19 czerwca 2017
Z mediów/MF

Amerykańska marynarka wojenna potwierdziła śmierć siedmiu marynarzy, członków załogi niszczyciela USS Fitzgerald. Niszczyciel w sobotę w nocy zderzył się z filipińskim kontenerowcem u wybrzeży Japonii, w okolicy miasta Yokosuka.

 

USS Fitzgerald zderzył się z pływającym pod banderą Filipin kontenerowcem wyczarterowanym przez jedną z japońskich firm, przewożącym ładunek z Nagoi do Tokyo. Rannych zostało trzech marynarzy, kolejnych siedmiu zaginionych poszukiwano całą dobę. Ostatecznie ich ciała odnaleziono w zalanych pomieszczeniach niszczyciela. Z 20-osobowej załogi marynarzy z Filipin nikt nie ucierpiał podczas zdarzenia. Nie doszło też do wycieku paliwa. USS Fitzgerald po zderzeniu z kontenerowcem nabrał wody, która jest wypompowywana.

Nie jest jasne, jak doszło do kolizji.

Amerykański niszczyciel USS Fitzgerald w lutym tego roku przeszedł remont wart 21 mln dolarów.

 

Tagi: USS Fitzgerald, kolizja, niszczyciel
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871