TYP: a1

Siedmiu marynarzy zginęło podczas zderzenia niszczyciela z kontenerowcem

poniedziałek, 19 czerwca 2017
Z mediów/MF

Amerykańska marynarka wojenna potwierdziła śmierć siedmiu marynarzy, członków załogi niszczyciela USS Fitzgerald. Niszczyciel w sobotę w nocy zderzył się z filipińskim kontenerowcem u wybrzeży Japonii, w okolicy miasta Yokosuka.

 

USS Fitzgerald zderzył się z pływającym pod banderą Filipin kontenerowcem wyczarterowanym przez jedną z japońskich firm, przewożącym ładunek z Nagoi do Tokyo. Rannych zostało trzech marynarzy, kolejnych siedmiu zaginionych poszukiwano całą dobę. Ostatecznie ich ciała odnaleziono w zalanych pomieszczeniach niszczyciela. Z 20-osobowej załogi marynarzy z Filipin nikt nie ucierpiał podczas zdarzenia. Nie doszło też do wycieku paliwa. USS Fitzgerald po zderzeniu z kontenerowcem nabrał wody, która jest wypompowywana.

Nie jest jasne, jak doszło do kolizji.

Amerykański niszczyciel USS Fitzgerald w lutym tego roku przeszedł remont wart 21 mln dolarów.

 

Tagi: USS Fitzgerald, kolizja, niszczyciel
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 November

Zmarł Jerzy Tarasiewicz. Człowiek, który przeszedł do historii polskiego żeglarstwa dzięki słynnemu rejsowi przez Atlantyk na tratwie "Chatka Puchatków"
wtorek, 14 listopada 2017
W chińskim mieście Kanton zwodowano pierwszy na świecie w pełni elektryczny statek
wtorek, 14 listopada 2017
W Londynie w wieku 83 lat zmarł Jack Holt, angielski żeglarz, działacz żeglarski i konstruktor jachtowy, m.in. Cadeta, Horneta i Ramblera.
wtorek, 14 listopada 1995
Wyruszył z Gdańska s/y "Swarożyc" z Kapitanem Aleksandrem Bereśniewiczem na pokładzie. Zimowy rejs zakończył się dziewięć dni później, po przebyciu 637 mil.
niedziela, 14 listopada 1971