TYP: a1

SAR apeluje o ograniczenie aktywności nad wodą

piątek, 27 marca 2020
Z mediów/SAR

Ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa apelują, żeby ograniczyć swoją aktywność nad wodą do zera i przypominają żeglarzom i osobom uprawiającym sporty wodne o nakazie pozostania w domach i stosowaniu się do nakazów Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Swój apel SAR skierował do kitesurferów, surferów, windsurferów, żeglarzy i osób korzystających rekreacyjnie z Morza Bałtyckiego. Podkreśla, że SAR często jest ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie zdążyli dopłynąć do bezpiecznej przystani i ratownicy nie chcą, aby koronawirus przypadkiem wykluczył któregoś z nich. A jeden zarażony powoduje automatycznie konieczność kwarantanny wszystkim przebywającym na terenie Morskiej Stacji Ratowniczej.

 

Tagi: SAR, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877