TYP: a1

Rozmowy ostatniej szansy

poniedziałek, 13 stycznia 2020
Z mediów

Do 16 stycznia wstrzymują zapowiadany na ten miesiąc protest rybacy z jednostek rekreacyjnych – komitet protestacyjny zdecydował o tym, ponieważ minister gospodarki morskiej zaproponował spotkanie. Rybacy traktują je jako „rozmowy ostatniej szansy”.

Akcja protestacyjna spowodowana jest wprowadzonym przez Komisję Europejską na początku tego roku zakazem połowu dorszy. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce pomóc rybakom, ale ponieważ problem dotyczy całego Bałtyku, ministerstwo musi uzgodnić kwestię finansowania pomocy z administracją unijną – tak wypowiadał się do mediów doradca ministra, Grzegorz Hałubek. Koszt programu pomocowego dla rybaków rekreacyjnych jest szacowany na 150 mln złotych. 

Armatorzy rekreacyjni domagają się szybkiego działania – m.in. odszkodowań za przymusowy postój w portach oraz włączenia ich jednostek do programu złomowania kutrów, by móc odejść z zawodu. Jeśli rozmowy z ministrem nie przyniosą efektu, zapowiadają blokadę portów. 

Tagi: rybacy, dorsz,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001