TYP: a1

Rejs Cichockiego zbliża się do końca

środa, 2 maja 2012
Kapitan Tomasz Cichocki na jachcie "Polska Miedź" zbliża się do zamknięcia pętli samotnego rejsu wokół globu we francuskim porcie Brest, skąd wystartował 1 lipca. 54-letni żeglarz z Olsztyna znajduje się już na wodach Zatoki Biskajskiej. Zamknięcie pętli wokółziemskiej jest planowane na piątek. Na spotkanie z żeglarzem w środę z Brestu wypływa inny jacht Delphia 47 z polsko-francuską załogą, pod dowództwem kpt. Wojciecha Kota.

- Cichocki oraz jego jacht zaprojektowany przez Andrzeja Skrzata udowodniły swoją dzielność pokonując bezpiecznie ponad 21 tys. mil morskich (40 tys. km) we wszystkich strefach klimatycznych na wszystkich oceanach Ziemi. Chcemy już na morzu powitać i pogratulować Tomaszowi - powiedział Wojciech Kot, współwłaściciel stoczni w Olecku, gdzie powstała "Polska Miedź".

Źródło: TVN24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 listopada

Z francuskiego Les Sables d'Olonne po raz czwarty ruszają najtrudniejsze żeglarskie regaty Vendee Globe Challenge.
czwartek, 9 listopada 2000
W Warszawie reaktywowano Polski Związek Żeglarski.
piątek, 9 listopada 1956
We francuskim Bordeaux zwodowano "France II", wtedy największy żaglowiec na świecie; pięciomasztowy statek miał 127,4 m i wyporność 5 900 ton. Statek zatonął 12 lipca 1922 roku na Nowej Kaledonii.
czwartek, 9 listopada 1911