TYP: a1

Rejs Cichockiego zbliża się do końca

środa, 2 maja 2012
Kapitan Tomasz Cichocki na jachcie "Polska Miedź" zbliża się do zamknięcia pętli samotnego rejsu wokół globu we francuskim porcie Brest, skąd wystartował 1 lipca. 54-letni żeglarz z Olsztyna znajduje się już na wodach Zatoki Biskajskiej. Zamknięcie pętli wokółziemskiej jest planowane na piątek. Na spotkanie z żeglarzem w środę z Brestu wypływa inny jacht Delphia 47 z polsko-francuską załogą, pod dowództwem kpt. Wojciecha Kota.

- Cichocki oraz jego jacht zaprojektowany przez Andrzeja Skrzata udowodniły swoją dzielność pokonując bezpiecznie ponad 21 tys. mil morskich (40 tys. km) we wszystkich strefach klimatycznych na wszystkich oceanach Ziemi. Chcemy już na morzu powitać i pogratulować Tomaszowi - powiedział Wojciech Kot, współwłaściciel stoczni w Olecku, gdzie powstała "Polska Miedź".

Źródło: TVN24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967