TYP: a1

Protest armatorów statków

poniedziałek, 25 listopada 2019
Fot. Witold Tylec

Dzisiaj w kilku polskich portach morskich armatorzy statków żyjących z rekreacyjnego połowu ryb zablokowali wejścia do portów - między innymi do portu we Władysławowie skąd pochodzą te zdjęcia. Trwająca dwie godziny akcja protestacyjna odbyła się także w Kołobrzegu, Łebie, Rowach, Ustce i Darłowie. Przyczyną protestu jest wchodząca w życie od stycznia 2020 roku dyrektywa unijna wprowadzająca zakaz połowów dorsza we wschodniej części Bałtyku, której celem jest ochrona gatunku. Stąd też obawy armatorów jednostek o utratę pracy i źródła dochodów. Armatorzy domagają się od polskiego rządu rekompensat za okres postoju lub odpraw finansowych za zezłomowanie jednostek.

Tagi: armatorzy, protest, dorsz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 December

Zginął z rąk amazońskich piratów sir Peter Blake, niezwykły żeglarz, podróżnik i ekolog. Był jednym żeglarzem, który brał udział w pierwszych pięciu edycjach regat Whitbread (w latach 1989-1990 na jachcie "Steinlager" zwyciężył we wszystkich sześciu etapa
czwartek, 6 grudnia 2001
Krzysztof Kolumb podczas swej pierwszej ekspedycji odkrył Haiti; dwa tygodnie później "Santa Maria" weszła na mieliznę i statek uznano za stracony.
piątek, 6 grudnia 1492