TYP: a1

Protest armatorów statków

poniedziałek, 25 listopada 2019
Fot. Witold Tylec

Dzisiaj w kilku polskich portach morskich armatorzy statków żyjących z rekreacyjnego połowu ryb zablokowali wejścia do portów - między innymi do portu we Władysławowie skąd pochodzą te zdjęcia. Trwająca dwie godziny akcja protestacyjna odbyła się także w Kołobrzegu, Łebie, Rowach, Ustce i Darłowie. Przyczyną protestu jest wchodząca w życie od stycznia 2020 roku dyrektywa unijna wprowadzająca zakaz połowów dorsza we wschodniej części Bałtyku, której celem jest ochrona gatunku. Stąd też obawy armatorów jednostek o utratę pracy i źródła dochodów. Armatorzy domagają się od polskiego rządu rekompensat za okres postoju lub odpraw finansowych za zezłomowanie jednostek.

Tagi: armatorzy, protest, dorsz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 February

Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Pomorski" pod dowództwem Wiesława Rakowskiego.
czwartek, 21 lutego 1980
"Chatka Puchatków" (przebudowana szalupa z "Batorego") dopływa do Santa Cruz na Teneryfie; dalszy etap rejsu prowadził na Karaiby.
sobota, 21 lutego 1959
Na VII Sejmiku Żeglarskim prezesem PZŻ wybrano Mariusza Zaruskiego.
niedziela, 21 lutego 1932
W Waszyngtonie umiera Henryk Arctowski, profesor, geofizyk, polarnik, uczestnik słynnej wyprawy antarktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do założenia pierwszej stracji polarnej na Wyspie Niedźwiedziej.
piątek, 21 lutego 1958