TYP: a1

Pozwolenie na budowę mariny na terenach po Dalmorze w Gdyni

środa, 6 września 2017
Z mediów/MF

Wojewoda Pomorski zatwierdził pozwolenie na budowę mariny na terenach po Dalmorze w Gdyni.

[t][/t] [s]Fot. Polski Holding Nieruchomości SA[/s]

Zabudowę terenów po Dalmorze na Molo Rybackim w Gdyni zapowiada się już od kilku lat. Polski Holding Nieruchomości, właściciel terenu otrzymał pod koniec 2016 roku pozwolenie na realizację pierwszego etapu inwestycji, obejmującego budowę osiedla Yacht Park na Nabrzeżu Kutrowym. Osiedle ma składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z podziemnymi garażami, w których znajdzie się ok. 135 apartamentów

Oprócz budynków mieszkalnych na tym ternie powstanie aleja spacerowa z butikami i restauracjami. Zaletą apartamentów ma być możliwość posiadania mieszkania oraz jachtu w jednym miejscu. Pozwolenie na budowę potrzebnej do tego mariny właśnie się uprawomocniło.

 

Przy osiedlu będzie mogło cumować 120 łódek o maksymalnej długości 14 metrów. Jak zapewniają przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości, budowa budynków mieszkalnych i mariny zostanie zakończona w zbliżonym terminie, Zakończenie inwestycji planowane jest w 2019 r.


 

 

 


 

 

Tagi: osiedle, marina, Dalmor, Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 czerwca

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852