TYP: a1

Pozwolenie na budowę mariny na terenach po Dalmorze w Gdyni

środa, 6 września 2017
Z mediów/MF

Wojewoda Pomorski zatwierdził pozwolenie na budowę mariny na terenach po Dalmorze w Gdyni.

[t][/t] [s]Fot. Polski Holding Nieruchomości SA[/s]

Zabudowę terenów po Dalmorze na Molo Rybackim w Gdyni zapowiada się już od kilku lat. Polski Holding Nieruchomości, właściciel terenu otrzymał pod koniec 2016 roku pozwolenie na realizację pierwszego etapu inwestycji, obejmującego budowę osiedla Yacht Park na Nabrzeżu Kutrowym. Osiedle ma składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z podziemnymi garażami, w których znajdzie się ok. 135 apartamentów

Oprócz budynków mieszkalnych na tym ternie powstanie aleja spacerowa z butikami i restauracjami. Zaletą apartamentów ma być możliwość posiadania mieszkania oraz jachtu w jednym miejscu. Pozwolenie na budowę potrzebnej do tego mariny właśnie się uprawomocniło.

 

Przy osiedlu będzie mogło cumować 120 łódek o maksymalnej długości 14 metrów. Jak zapewniają przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości, budowa budynków mieszkalnych i mariny zostanie zakończona w zbliżonym terminie, Zakończenie inwestycji planowane jest w 2019 r.


 

 

 


 

 

Tagi: osiedle, marina, Dalmor, Gdynia
TYP: a3

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 września

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911