TYP: a1

Pozwolenie na budowę mariny na terenach po Dalmorze w Gdyni

środa, 6 września 2017
Z mediów/MF

Wojewoda Pomorski zatwierdził pozwolenie na budowę mariny na terenach po Dalmorze w Gdyni.

[t][/t] [s]Fot. Polski Holding Nieruchomości SA[/s]

Zabudowę terenów po Dalmorze na Molo Rybackim w Gdyni zapowiada się już od kilku lat. Polski Holding Nieruchomości, właściciel terenu otrzymał pod koniec 2016 roku pozwolenie na realizację pierwszego etapu inwestycji, obejmującego budowę osiedla Yacht Park na Nabrzeżu Kutrowym. Osiedle ma składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z podziemnymi garażami, w których znajdzie się ok. 135 apartamentów

Oprócz budynków mieszkalnych na tym ternie powstanie aleja spacerowa z butikami i restauracjami. Zaletą apartamentów ma być możliwość posiadania mieszkania oraz jachtu w jednym miejscu. Pozwolenie na budowę potrzebnej do tego mariny właśnie się uprawomocniło.

 

Przy osiedlu będzie mogło cumować 120 łódek o maksymalnej długości 14 metrów. Jak zapewniają przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości, budowa budynków mieszkalnych i mariny zostanie zakończona w zbliżonym terminie, Zakończenie inwestycji planowane jest w 2019 r.


 

 

 


 

 

Tagi: osiedle, marina, Dalmor, Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 lutego

Król Zygmunt August wydaje dekret w sprawie utworzenia w Pucku bazy królewskiej floty kaperskiej i tym samym uczynił to miasto pierwszym polskim portem wojennym.
wtorek, 25 lutego 1567