TYP: a1

Pożar hali produkcji jachtów w Gdańsku

piątek, 20 stycznia 2012
W czwartek przed godziną 20:00 w hali należącej do firmy Sunreef Yacht na terenie Stoczni Gdańskiej wybuchł pożar. Doszczętnie spłonęła hala, w której produkowano luksusowe jachty. Straty są szacowane na kilkanaście mln euro.

Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach. Jak powiedziała TVN24 rzeczniczka Sunreef Yacht, Ewa Stachurska, jachty były ubezpieczone, ale będzie spore opóźnienie w ich dostawie do klientów.

Z ogniem walczyło wczoraj kilkanaście zastępów straży pożarnej. Sytuację udało się opanować przed północą, jednak dogaszanie ognia trwało do wczesnych godzin porannych. Dostęp w pobliże miejsca pożaru jest zamknięty, ponieważ w powietrzu wciąż unoszą się szkodliwe opary chemikaliów ze spalonej hali produkcyjnej. Powoduje to duże utrudnienia w ruchu w centrum Gdańska.

Źródło: TVN24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 November

Zwodowano s/y "Jagiellonia", jacht, który do dzisiaj służy krakowskim żeglarzom i pływa pod flagą Krakowskiego Yacht Clubu.
wtorek, 18 listopada 1975
Wyruszył na samotną wyprawę dookoła świata Harry Pidgeon na keczu "Islander"; przebył trasę z Los Angeles do Los Angeles poprzez Cieśninę Torresa, Przylądek Dobrej Nadziei i Kanał Panamski.
piątek, 18 listopada 1921