TYP: a1

Pożar hali produkcji jachtów w Gdańsku

piątek, 20 stycznia 2012
W czwartek przed godziną 20:00 w hali należącej do firmy Sunreef Yacht na terenie Stoczni Gdańskiej wybuchł pożar. Doszczętnie spłonęła hala, w której produkowano luksusowe jachty. Straty są szacowane na kilkanaście mln euro.

Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach. Jak powiedziała TVN24 rzeczniczka Sunreef Yacht, Ewa Stachurska, jachty były ubezpieczone, ale będzie spore opóźnienie w ich dostawie do klientów.

Z ogniem walczyło wczoraj kilkanaście zastępów straży pożarnej. Sytuację udało się opanować przed północą, jednak dogaszanie ognia trwało do wczesnych godzin porannych. Dostęp w pobliże miejsca pożaru jest zamknięty, ponieważ w powietrzu wciąż unoszą się szkodliwe opary chemikaliów ze spalonej hali produkcyjnej. Powoduje to duże utrudnienia w ruchu w centrum Gdańska.

Źródło: TVN24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786