TYP: a1

Powinny żyć wolne – TripAdvisor w obronie morskich ssaków

czwartek, 10 października 2019
Z mediów/MF

Popularny serwis turystyczny TripAdvisor ogłosił, że przestaje sprzedawać bilety do miejsc, które przyczyniają się do niewoli wielorybów, morświnów, delfinów oraz waleni.

[t][/t] [s]Fot. Pixabay[/s]

To kolejny krok serwisu związany z ochroną przyrody. Po raz pierwszy ruch taki TripAdvisor wykonał w 2017 roku – wtedy zrezygnował ze sprzedaży biletów na atrakcje, które wiązały się z bliskim kontaktem człowieka ze zwierzętami zwykle występującymi na wolności, jak np. przejażdżki na słoniach czy głaskanie oswojonych tygrysów. Teraz wydał kolejne oświadczenie w tej sprawie: „Wieloryby i delfiny rozwijają się w ograniczony sposób w niewoli i mamy nadzieję, że doczekamy przyszłości, w której będą żyły tak jak powinny, czyli wolne i na wolności. Uważamy, że obecna generacja wielorybów i delfinów w niewoli powinna być już tą ostatnią i cieszymy się, że nasz punkt widzenia będzie bardziej widoczny w branży turystycznej - powiedział w rozmowie z mediami Dermot Halpin, prezes TripAdvisor Experiences and Rentals.

Do końca tego roku platforma internetowa oraz spółka zależna Viator nie będą już sprzedawać biletów do miejsc, w którym zwierzęta wykorzystywane są jako atrakcje turystyczne – np. SeaWorld, Loro Parque czy Georgia Aquarium. Firmy te także nie będą mogły dłużej reklamować się na stronie.

Decyzja została podjęta po konsultacjach z ekspertami, między innymi oceanologami, zoologami i konserwatorami przyrody.

 

Tagi: delfiny, TripAdvisor, akwarium, turystyka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492