TYP: a1

Położą stępkę pod drugi niszczyciel

wtorek, 4 grudnia 2018
Z mediów/Defence.24

W środę odbędzie się uroczyste położenie stępki pod Kormorana II - drugi niszczyciel min projektu 258. Poinformowała o tym stocznia Remontowa Shipbuilding S.A.

[t]Kormoran[/t] [s][/s]

Pierwszy niszczyciel wszedł do służby w listopadzie 2017 roku. Kontrakt na budowę dwóch kolejnych jednostek projektu 258 podpisano w grudniu 2017 r. w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Budowę jednostek prowadzi konsorcjum. Stocznie Remontowa Shipbuilding S.A. jest liderem, a w skład konsorcjum wchodzą także Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni oraz PGZ Stocznia Wojenna.

Okręt typu Kormoran II przeznaczony jest do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich oraz innych obiektów i materiałów wybuchowych pozostałych zarówno w toni wodnej jak i na dnie akwenów morskich. Dotyczy to zarówno operacji w polskiej strefie ekonomicznej jak i misji w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym (zespoły okrętów NATO, EU bądź wielonarodowych sił koalicyjnych). Przystosowany jest również do wykonywania pozostałych zadań pomocniczych określonych przez Marynarkę Wojenną.

 

Tagi: niszczyciel, Kormowan, marynarka wojenna
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941