TYP: a1

Pojechali oglądać wulkan, spadła na nich lawa

wtorek, 17 lipca 2018
Z mediów/PAP

Oglądanie z bliska turystycznych atrakcji może skończyć się tragicznie. Przekonali się o tym turyści, którzy na Hawajach oglądali erupcję wulkanu Kilauea.

 

 

Turyści, jak to na Hawajach bywa, podpłynęli łodzią wycieczkową, żeby zobaczyć strumień lawy wpadający do Pacyfiku. Podczas kontaktu lawy z woda nastapiła jednak nieoczekiwana eksplozja. Jej efektem była kula lawy, która spadła na statek i przebiła jego dach. Jak podały władze, 23 osoby zostały ranne. Cztery trafiły do szpitala, stan jednej - młodej kobiety - jest poważny. Reszta pasażerów odniosła jedynie powierzchowne razy, głównie niegroźne oparzenia i zadrapania.

Do erupcji wulkanu Kilauea dochodzi już od 30 lat, jednak od początku maja o się jego wzmożona aktywność. Do tej pory  spowodowała ona ewakuację ponad 2 tys. mieszkańców z zagrożonych terenów, zniszczonych zostało kilkaset domów.


 

 

Tagi: wulkan, Hawaje, erupcja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922