TYP: a1

Nowy rządowy pełnomocnik ds. inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej

piątek, 13 listopada 2020
Z mediów/PAP

Co prawda Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej już nie istnieje, ale przyroda, czy też administracja nie znosi próżni. Rząd chce powołać Główny Urząd Inwestycji Morskich a także pełnomocnik ds. spraw inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej.
Założenia projektu rządowego rozporządzenia w sprawie powołania pełnomocnika pojawiły się w czwartek, 12 listopada w wykazie prac legislacyjnych rządu. Sam projekt ma przygotować resort infrastruktury i miałby być on przyjęty przez rząd jeszcze w 2020 roku. Bo, jak czytamy w wykazie, „Wydanie przedmiotowego aktu jest pilnie potrzebne celem zapewnienia właściwej koordynacji działań związanych ze sprawami gospodarki wodą oraz inwestycji morskich i wodnych, w tym rozpoczęcia procesu organizowania Głównego Urzędu Inwestycji Morskich”. 
Czym miałby zajmować się nowy pełnomocnik? W wykazie czytamy, że miałby m.in. prowadzić prace studialne i opracowywać propozycje rozwiązań w zakresie utrzymania i rozwoju śródlądowych dróg wodnych - koncepcje ekonomiczne, prawne i organizacyjne. Do jego zadań należałoby również określanie koniecznych inwestycji w gospodarce wodnej i ściekowej a także identyfikacja zagrożeń związanych z zarządzaniem ryzykiem powodziowym i przeciwdziałaniem skutkom suszy. Do zadań pełnomocnika należałoby także przedstawienie harmonogramu działań mających na celu utworzenie Głównego Urzędu Inwestycji Morskich i monitorowanie postępu prac w tej sprawie. 

 

Tagi: pełnomocnik, gospodarka wodna
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 March

Na warszawskim cmentarzu pożegnano Kpt. Jana Kolańskiego, doświadczonego i znanego działacza oraz instruktora żeglarstwa, byłego kierownika wyszkolenia żeglarskiego ośrodka w Trzebieży i wieloletniego egzaminatora Centralnej Kapitańskiej Komisji Egzaminac
poniedziałek, 4 marca 2002
Rozpoczęto budowę żaglowca "Dar Młodzieży", który wkrótce miał zastąpić wysłużony "Dar Pomorza".
środa, 4 marca 1981
Urodził się Bolesław Kowalski, jeden z największych polskich żeglarzy, m.in. prowadził wyprawę na s/y "Śmiały" do Ameryki Południowej, wyprawę "Koral" na Morze Czerwone, dzisiaj senior żeglarstwa polskiego, autor wielu artykułów umieszczanych w prasie żeg
niedziela, 4 marca 1928
Zmarł Georgij Siedow (ur. w 1877 r.), rosyjski żeglarz i hydrograf, badacz Arktyki, w latach 1912-1914 kierował wyprawą do bieguna północnego, zmarł z wyczerpania w pobliżu Wyspy Rudolfa, 900 km od bieguna.
środa, 4 marca 1914
Urodził się Ryszard Langer, konstruktor jachtów, działacz żeglarski.
sobota, 4 marca 1893