TYP: a1

Nowy masowiec dla Polskiej Żeglugi Morskiej

wtorek, 29 października 2019
Z mediów

Polska Żegluga Morska wzbogaciła się o nowy masowiec. M/s Sopot został zbudowany przez chińską stocznię Yangfan.

 

M/s Sopot ma 180 m długości, 30 m szerokości i 10,50 m zanurzenia oraz nośność. Statek jest masowcem przystosowanym do transportowania dużych gabarytów - wyposażony jest w specjalny dźwig, a jego nośność to 39 tys. ton.

Służby eksploatacyjne armatora szukają dla jednostki zatrudnienia.

M/s "Sopot" jest 62. statkiem Polskiej Żeglugi Morskiej i już siódmym odebranym z chińskiej stoczni Yangfan w ciągu ostatnich dwóch lat. W ubiegłym roku flota PŻM wzbogaciła się o 5 statków - dwa 39-tysięczniki - "Drawno" i "Solidarność" oraz trzy jeziorowce: "Gardno", "Jamno", "Narie". W tym roku do eksploatacji PŻM weszły : m/s "Karlino" i m/s "Sopot". Od wprowadzenia zarządu komisarycznego w PŻM w lutym 2017 roku żaden statek nie został sprzedany.

Tagi: m/s Sopot, Polska Żegluga Morska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 June

Grant Dalton na "NZ Endeavour" wygrywa w Southampton 6 edycję Whitbread Race.
piątek, 3 czerwca 1994
Na Atlantyku podczas regat Operation Sail tonie żaglowiec "Marques".
niedziela, 3 czerwca 1984
Z Gdyni w rejs na Islandię wyruszył s/y "Opal" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; jacht powrócił do Świnoujścia 17 lipca po przebyciu 3558 Mm.
poniedziałek, 3 czerwca 1968
Wodowanie "Columbii", pierwszego jachtu klasy 12-metrowej, który zdobył Puchar Ameryki.
wtorek, 3 czerwca 1958
Urodził się Marek Szurawski, najwiekszy polski szantymen, dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor artykułów prasowych i książki o szantach i szantymenach.
czwartek, 3 czerwca 1948
Z Wysp Kanaryjskich wyruszył w podróż na kajaku Franz Romer; dotarł do Antyli po 88 dniach spedzonych na morzu. Zaginął na morzu w próbie przejścia następnego etapu z Antyli do Nowego Jorku.
niedziela, 3 czerwca 1928