TYP: a1

Nowa baza Sun Charter na Wybrzeżu Amalfitańskim

poniedziałek, 18 listopada 2013
Weronika Morys
NeapolNiemiecki armator Sun Charter poinformował o otwarciu od nowego sezonu bazy czarterowej w Castellamare di Stabia, miejscowości zlokalizowanej w odległości 30 km od Neapolu. W bazie będzie można wyczarterować jachty Sun Odyssey 54 DS, SO 44i , SO 439, SO 409, SO 39i.

Wybrzeże Amalfitańskie jest uważane na jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Castellamare di Stabia leży u stóp Wezuwiusza i stanowi bazę wypadową do zwiedzania starożytnych Pompei. Można stąd pożeglować w tak piękne miejsca jak wyspy Capri, Ischia, Procida czy Ponza, a także do Sorrento czy Neapolu. W regionie przeważają wiatry zachodnie, słabe w okresie od połowy lipca do początku września, w pozostałych okresach warunki są porównywalne z występującymi na Adriatyku.

Do Neapolu można dostać się z Polski tanimi liniami Wizzair, które latają do tego miasta z Katowic dwa razy w tygodniu: w sezonie letnim we wtorki i soboty.

Więcej o regionie: Zatoka Neapolitańska, Wyspy Pontyjskie, relacja z rejsu w okolicach Neapolu.

Zainteresowanych czarterem nie tylko od wymienionego armatora zapraszamy do kontaktu z Tawerną Skipperów: info@tawernaskipperow.pl oraz do sprawdzenia naszej bazy czartery.tawernaskipperow.pl, w której można znaleźć jachty z ponad 50 państw.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492