TYP: a1

Nowa baza Sun Charter na Wybrzeżu Amalfitańskim

poniedziałek, 18 listopada 2013
Weronika Morys
NeapolNiemiecki armator Sun Charter poinformował o otwarciu od nowego sezonu bazy czarterowej w Castellamare di Stabia, miejscowości zlokalizowanej w odległości 30 km od Neapolu. W bazie będzie można wyczarterować jachty Sun Odyssey 54 DS, SO 44i , SO 439, SO 409, SO 39i.

Wybrzeże Amalfitańskie jest uważane na jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Castellamare di Stabia leży u stóp Wezuwiusza i stanowi bazę wypadową do zwiedzania starożytnych Pompei. Można stąd pożeglować w tak piękne miejsca jak wyspy Capri, Ischia, Procida czy Ponza, a także do Sorrento czy Neapolu. W regionie przeważają wiatry zachodnie, słabe w okresie od połowy lipca do początku września, w pozostałych okresach warunki są porównywalne z występującymi na Adriatyku.

Do Neapolu można dostać się z Polski tanimi liniami Wizzair, które latają do tego miasta z Katowic dwa razy w tygodniu: w sezonie letnim we wtorki i soboty.

Więcej o regionie: Zatoka Neapolitańska, Wyspy Pontyjskie, relacja z rejsu w okolicach Neapolu.

Zainteresowanych czarterem nie tylko od wymienionego armatora zapraszamy do kontaktu z Tawerną Skipperów: info@tawernaskipperow.pl oraz do sprawdzenia naszej bazy czartery.tawernaskipperow.pl, w której można znaleźć jachty z ponad 50 państw.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786