TYP: a1

Neutralizacja niewybuchu na Zatoce Gdańskiej

środa, 20 kwietnia 2022
Z mediów

Jak ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w czwartek, 21 kwietnia w Gdyni w godz.  8:00-15:00 będzie miała miejsce neutralizacja niewybuchu torpedy morskiej. W tych godzinach nie należy godz. 8 do 15 nie zbliżać się do plaży i nie wchodzić do wody na odcinku od Babich Dołów do Oksywia.

 

Zneutralizowana ma być poniemiecka torpeda lotnicza, która znajduje się 3,5 mili morskiej na północny-wschód od wejścia do Portu Wojennego w Gdyni. Niewybuch z czasów II wojnie światowej zawiera w sobie ok. 200 kg materiału wybuchowego i zalega na głębokości ok. 30 metrów. Neutralizację przeprowadzą nurkowie minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża).

Jeżeli z jakichś powodów nie uda się przeprowadzić neutralizacji w ustalonym terminie, kolejna odbędzie się w środę, 27 kwietnia.

 

Tagi: mina, Zatoka Gdańska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809