TYP: a1

Neutralizacja niewybuchu na Zatoce Gdańskiej

środa, 20 kwietnia 2022
Z mediów

Jak ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w czwartek, 21 kwietnia w Gdyni w godz.  8:00-15:00 będzie miała miejsce neutralizacja niewybuchu torpedy morskiej. W tych godzinach nie należy godz. 8 do 15 nie zbliżać się do plaży i nie wchodzić do wody na odcinku od Babich Dołów do Oksywia.

 

Zneutralizowana ma być poniemiecka torpeda lotnicza, która znajduje się 3,5 mili morskiej na północny-wschód od wejścia do Portu Wojennego w Gdyni. Niewybuch z czasów II wojnie światowej zawiera w sobie ok. 200 kg materiału wybuchowego i zalega na głębokości ok. 30 metrów. Neutralizację przeprowadzą nurkowie minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża).

Jeżeli z jakichś powodów nie uda się przeprowadzić neutralizacji w ustalonym terminie, kolejna odbędzie się w środę, 27 kwietnia.

 

Tagi: mina, Zatoka Gdańska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629