TYP: a1

Najnowszy koncept katamaranu żaglowego, Sunreef 60 LOFT, już na wodzie

sobota, 12 października 2013
Informacja prasowa
Katamaran żaglowy Sunreef 60 LOFT
Sunreef 60 LOFT
Sunreef Yachts z dumą ogłasza zwodowanie najnowszego konceptu luksusowego katamaranu żaglowego – Sunreef 60 LOFT. Po oficjalnej prezentacji jachtu przewidzianej na 12 października w hotelu Hilton w Gdańsku, jacht GRACE odpłynie ku wschodniemu wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie używany przez właścicieli.

Sunreef 60 LOFT jest rezultatem wieloletniego doświadczenia firmy w budowaniu luksusowych jednostek na miarę. Od początku istnienia stoczni cenne uwagi oraz sugestie napływające od klientów miały ogromny wpływ na postępy w ulepszaniu kolejnych projektów. Nie inaczej było w przypadku Sunreef 60 LOFT, którego idea powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na mniejszą jednostkę typu semi-custom ze specyfikacją ustaloną przez stocznię oraz trzema wersjami wystroju wnętrz, do wyboru przez Klienta.

Model posiada wszystkie zalety katamaranów Sunreef – nienaganną jakość konstrukcji, odpowiednio dostosowane luksusowe wykończenie oraz wysokie osiągi żeglugi, zachowując jednocześnie lekkość i zwrotność mniejszych jednostek.

GRACE oferuje komfortowe zakwaterowanie dla 6 osób w 3 przestronnych kabinach oraz 2 członków załogi w kabinie rufowej. Aranżacja wnętrz została zaprojektowana funkcjonalnie. Kuchnia, w pełni wyposażona sprzętem Siemens i Gorenje, znajduje się w prawym kadłubie i jest bezpośrednio połączona z salonem za pomocą szklanej ściany, którą można również przyciemnić automatycznie poprzez naciśnięcie kontrolki. Kokpit i salon znajdują się na tym samym poziomie, oddzielone od siebie jedynie szklanymi, przesuwanymi drzwiami, dzięki czemu zwiększa się przestrzeń życiowa jachtu, praktycznie i wizualnie. Jasna tapicerka, podłoga wykonana z jasnego rustykalnego dębu w połączeniu z orzechowymi meblami z czarnym wykończeniem wyszlifowane na wysoki połysk nadają wnętrzu bardzo eleganckiego charakteru.

Od strony technologii jacht został doskonale dopracowany. Maszt i bom zostały wykonane z włókna węglowego w stoczni Sunreef. Grot o cięciu kwadratowym zwiększy dzielność morską jachtu i doda nowoczesności jego zewnętrznej sylwetce. Ponadto GRACE wyposażona jest w dwa silniki Yanmar o mocy 110 KM każdy i składanych śrubach napędowych Brunton, najlepszych dostępnych na rynku. Sterówka na pokładzie słonecznym została inteligentnie zaprojektowana by nawet jedna osoba mogła wygodnie prowadzić jacht. Jako w pełni gotowy koncept, w jego cenę wliczony jest również kompletny system elektryczny, hydrauliczny, klimatyzacja, a nawet ponton motorowy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940