TYP: a1

Koreańscy rybacy uratowani po zderzeniu łodzi

poniedziałek, 7 października 2019
Z mediów/PAP

Prawdopodobnie nikt nie zginął po zderzeniu północnokoreańskiej łodzi rybackiej z japońską jednostką patrolową. Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że uratowano ponad 20 osób. 

 

Do zderzenia doszło w poniedziałkowych godzinach porannych czasu lokalnego w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii, ok. 350 km na północny wschód od półwyspu Noto (wyspa Honsiu). Jednostka japońskiej agencji ds. rybołówstwa alarmowała północnokoreańską łódź rybacką, że ta wpłynęła na japońskie wody i nakazała jej opuszczenie tego obszaru. Następnie doszło do kolizji. Łódź z Korei Płn. zaczęła tonąć, a członkowie załogi wpadli do wody. Z japońskiej jednostki nikt nie został ranny. 

 

Łodzie z Północnej Korei bardzo często wpływają na japońskie wody. Wielu z nich ratowała japońska straż przybrzeżna, często też odnajduje się na morzu łodzie z martwą załogą. Rybacy z Korei Płn. zapuszczają się tak daleko od swojego wybrzeża prawdopodobnie po to, by zdobyć żywność, której w kraju brakuje lub by zrealizować wyznaczane przez państwo kwoty połowów.

Tagi: rybacy, łódź, kolizja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971