TYP: a1

Kolejna kolizja na Motławie

niedziela, 22 sierpnia 2021
Z mediów/Trójmiasto.pl

W niedzielne popołudnie, na Motławie na wysokości wyspy Ołowianka doszło do kolizji - statek wycieczkowy zderzył się z żaglowcem.

 

Zdarzenie zostało sfilmowane. Na filmie nadesłanym do portalu Trojmiasto.pl widać, że niewielki statek wycieczkowy próbował przepłynąć pomiędzy statkiem-muzeum „Sołdek”, a zbliżającym się z lewej strony żaglowcem STS Generał Zaruski. Gdy jednostki zrównały się dziobami, słychać było odgłos zderzenia.

Nie ma żadnych rannych. Członkowie załóg obu jednostek byli trzeźwi. Na razie niewiele wiadomo o przyczynach i skutkach zdarzenia. Sprawą zajmuje się Policja Wodna.

Statek wycieczkowy to River Cruise Gdańsk, jednostka zwodowana w 1975 r. STS Generał Zaruski, drugi uczestnik wydarzenia to jeden z najstarszych czynnych polskich żaglowców, zwodowany w 1940 r. W sezonie wykorzystywany jest głównie w rejsach szkoleniowych dla młodzieży.

 

Tagi: kolizja, STS Generał Zaruski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940