TYP: a1

Jachtem do Rosji bez wizy?

piątek, 29 listopada 2013
Weronika Morys
Port w Kaliningradzie
Fot. Ttracy
"Rossijskaja Gazieta" poinformowała o przyjęciu przez rządową komisję ds. legislacji projektu zmian w przepisach wizowych. Ułatwienia będą dotyczyły turystów przybywających do Rosji na jachtach i statkach spacerowych. Będą oni mogli przebywać w tym państwie przez 72 godziny na podstawie paszportu.

Rosyjski rząd opracuje listę morskich przejść granicznych, gdzie będzie obowiązywał ruch bezwizowy i listę krajów, których obywatele będą mogli korzystać z ułatwień. Na razie nie wiadomo, czy rozwiązania będą dotyczyły też Obwodu Kaliningradzkiego.

Projekt jest pierwszym etapem zmian, które mają umożliwić turystom przebywanie na terenie Rosji przez 72 godziny bez wizy.

Źródło: PAP, www.rp.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786