TYP: a1

Gdański Pirat - pierwsze starcie

wtorek, 17 kwietnia 2012
Informacja prasowa
W środę 18 kwietnia o godz. 10.00 w Biurze Prezydenta ds. Promocji Miasta (budynek Wozowni) zaprezentują się wszyscy czterej kandydaci na Gdańskiego Pirata.

Kandydaci, którzy startują w konkursie ogłoszonym przez Miasto, będą musieli zaprezentować się przed kapitułą od jak najlepszej strony, czyli w pełnym pirackim rynsztunku. Będą również musieli sprytnie manewrować pod ostrzałem celnych pytań, bacząc by nie zejść na językowe mielizny, ale też nie zniechęcić kapituły zbytnim laniem wody.

Kto z tego pierwszego starcia wyjdzie zwycięsko - przekonamy się niebawem!

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe UMG


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933