TYP: a1

Gdański Pirat - pierwsze starcie

wtorek, 17 kwietnia 2012
Informacja prasowa
W środę 18 kwietnia o godz. 10.00 w Biurze Prezydenta ds. Promocji Miasta (budynek Wozowni) zaprezentują się wszyscy czterej kandydaci na Gdańskiego Pirata.

Kandydaci, którzy startują w konkursie ogłoszonym przez Miasto, będą musieli zaprezentować się przed kapitułą od jak najlepszej strony, czyli w pełnym pirackim rynsztunku. Będą również musieli sprytnie manewrować pod ostrzałem celnych pytań, bacząc by nie zejść na językowe mielizny, ale też nie zniechęcić kapituły zbytnim laniem wody.

Kto z tego pierwszego starcia wyjdzie zwycięsko - przekonamy się niebawem!

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe UMG


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911