TYP: a1

Cud z Nowej Zelandii

poniedziałek, 5 listopada 2018
Z mediów

To cud – tak przynajmniej piszą nowozelandzkie media. A jego bohaterem jest pewien wędkarz, niejaki Gus Hutt, który z wód oceanu zamiast ryby, wyciągnął…niemowlę.

 Nowozelandczyk wędkował na plaży Matata, na nowozelandzkiej Wyspie Północnej. I nagle zobaczył unoszący się na wodzie kształt, który początkowo wziął za lalkę. Po chwili jednak usłyszał płacz. Okazało się, że to niemowlę, które przytomny wędkarz oczywiście wyciągnął z wody.

 

Uratowany 18-miesięczny chłopczyk miał wiele szczęścia. Gus Hutt wędkował bowiem tego dnia w innym niż zazwyczaj miejscu. Ze swojego zwyczajowego nie miałby szans zobaczyć dziecka. O znalezisku żona wędkarza natychmiast powiadomiła zarządcę obozowiska, wezwano pogotowie. I szybko ustalono rodziców niemowlaka. Okazało się, że przedsiębiorczy maluch, korzystając z nieuwagi rodziców, wydostał się z namiotu i ruszył w stronę oceanu, po czym porwały go fale.

 

Jak informuje nowozelandzka policja, stan dziecka jest dobry.

Tagi: niemowlę, wędkarz, Nowa Zelandia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 October

Z Gdyni wypłynął s/y "Konstanty Maciejewicz" pod Kapitanem Tomaszem Zydlerem rozpoczynając wyprawę "Krzyż Południa"; trasa wiodła do wybrzeży Ameryki Południowej, Przylądek Horn, Kanał Panamski, Florydę, z powrotem do Gdyni (14.10.1973 roku).
sobota, 21 października 1972
"Dar Pomorza" opuszcza Sztokholm po 6. letnim internowaniu.
niedziela, 21 października 1945
Admirał Nelson zwycięża pod Trafalgarem flotę francusko-hiszpańską, zapewniając Anglii panowanie na morzu i bezpieczeństwo jej wybrzeży.
poniedziałek, 21 października 1805