TYP: a1

Cud z Nowej Zelandii

poniedziałek, 5 listopada 2018
Z mediów

To cud – tak przynajmniej piszą nowozelandzkie media. A jego bohaterem jest pewien wędkarz, niejaki Gus Hutt, który z wód oceanu zamiast ryby, wyciągnął…niemowlę.

 Nowozelandczyk wędkował na plaży Matata, na nowozelandzkiej Wyspie Północnej. I nagle zobaczył unoszący się na wodzie kształt, który początkowo wziął za lalkę. Po chwili jednak usłyszał płacz. Okazało się, że to niemowlę, które przytomny wędkarz oczywiście wyciągnął z wody.

 

Uratowany 18-miesięczny chłopczyk miał wiele szczęścia. Gus Hutt wędkował bowiem tego dnia w innym niż zazwyczaj miejscu. Ze swojego zwyczajowego nie miałby szans zobaczyć dziecka. O znalezisku żona wędkarza natychmiast powiadomiła zarządcę obozowiska, wezwano pogotowie. I szybko ustalono rodziców niemowlaka. Okazało się, że przedsiębiorczy maluch, korzystając z nieuwagi rodziców, wydostał się z namiotu i ruszył w stronę oceanu, po czym porwały go fale.

 

Jak informuje nowozelandzka policja, stan dziecka jest dobry.

Tagi: niemowlę, wędkarz, Nowa Zelandia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 marca

S/y "Mazurek" z Kpt. Krystyną Chojnowską-Liskiewicz na pokładzie zamknął pętlę po okołoziemskim rejsie, przepływając 28 696 mil morskich.
poniedziałek, 20 marca 1978
"Gipsy Moth IV" pod dowództwem sir Francisa Chichestera podczas wokółziemskiego rejsu z jednym postojem mija Horn.
poniedziałek, 20 marca 1967