TYP: a1

Cud z Nowej Zelandii

poniedziałek, 5 listopada 2018
Z mediów

To cud – tak przynajmniej piszą nowozelandzkie media. A jego bohaterem jest pewien wędkarz, niejaki Gus Hutt, który z wód oceanu zamiast ryby, wyciągnął…niemowlę.

 Nowozelandczyk wędkował na plaży Matata, na nowozelandzkiej Wyspie Północnej. I nagle zobaczył unoszący się na wodzie kształt, który początkowo wziął za lalkę. Po chwili jednak usłyszał płacz. Okazało się, że to niemowlę, które przytomny wędkarz oczywiście wyciągnął z wody.

 

Uratowany 18-miesięczny chłopczyk miał wiele szczęścia. Gus Hutt wędkował bowiem tego dnia w innym niż zazwyczaj miejscu. Ze swojego zwyczajowego nie miałby szans zobaczyć dziecka. O znalezisku żona wędkarza natychmiast powiadomiła zarządcę obozowiska, wezwano pogotowie. I szybko ustalono rodziców niemowlaka. Okazało się, że przedsiębiorczy maluch, korzystając z nieuwagi rodziców, wydostał się z namiotu i ruszył w stronę oceanu, po czym porwały go fale.

 

Jak informuje nowozelandzka policja, stan dziecka jest dobry.

Tagi: niemowlę, wędkarz, Nowa Zelandia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 June

W Gdańsku inauguruje działalność Narodowe Centrum Żeglarstwa; inicjatorem budowy i jego dyrektorem jest Krzysztof Zawalski, pracownik gdańskiej AWFiS.
niedziela, 24 czerwca 2007
Z Sankt Petersburga w rejs dookoła świata wypłynął "Kruzensztern".
piątek, 24 czerwca 2005
W Londynie powstaje Yacht Klub Polski.
czwartek, 24 czerwca 1982
W San Francisco po 406 dniach żeglugi żakończył samotny wokółziemski rejs na "Nord IV" Kpt. Andrzej Urbańczyk.
środa, 24 czerwca 1981
Rozpoczął rejs s/y "Magnolia" pod dowództwem Zdzisława Paski; żeglarze dotarli do Archangielska; powrót do Świnoujścia nastąpił 26.08.1975 r.
wtorek, 24 czerwca 1975
W Szczecinie zakończył wokółziemski rejs "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim na pokładzie. "Polonez" po starcie w regatach OSTAR wypłynął z Newport w rejs dookoła świata trasą wokół trzech przylądków. Po drodze Kapitan Krzysztof Baranowski opłynął Ho
niedziela, 24 czerwca 1973
W Głuszynie pod Poznaniem urodził się Paweł Edmund Strzelecki (zm. w 1873 r.), geograf, geolog i podróżnik, m.in. członek Royal Society w Londynie. Prowadził badania geologiczne w Appalachach, na Florydzie, w Meksyku, Brazylii, Urugwaju, Chile, na wyspach
sobota, 24 czerwca 1797