TYP: a1

Co udało się Tawernie Skipperów ustalić w sprawie A.N.A Charter

czwartek, 15 września 2011
Redakcja
O aferze A.N.A Charter pisaliśmy od samego początku. Przeprowadziliśmy wywiady z osobami, których nazwiska w tej sprawie się pojawiały. Prezentowaliśmy między innymi listę osób przez firmę poszkodowanych. Jak wiadomo cała rzecz trafiła w ręce krakowskiej Prokuratury. Nadszedł zatem czas, aby sprawdzić jak w tej chwili cała sprawa wygląda. O informacje zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Krakowie pani Bogusławy Marcinkowskiej. Oto co udało nam się ustalić.

Do tej pory przesłuchano prawie dziewięćdziesięciu świadków, w tym około sześćdziesiąt osób pokrzywdzonych. To dopiero połowa tych, którzy zostali w tej aferze poszkodowani. Przesłuchano kilkunastu kapitanów, którzy mieli reklamowane przez A.N.A Charter rejsy poprowadzić. Z szacunków Prokuratury wynika, że może ich być około trzydziestu. Przesłuchano właściciela i pracowników firmy, zabezpieczono dokumentację firmową oraz komputery. Powołano biegłego do spraw informatyki, który owe komputery ma zbadać. Zostały zebrane dane o wpłatach osób pokrzywdzonych. W grę wchodzą sumy od kilku, do nawet czterdziestu tysięcy złotych. Na tym etapie dwie osoby otrzymały zarzuty – Robert W. otrzymał ich 19 i przyznał się do winy, Piotr W. ma ich 21, jednak do winy się nie przyznaje. Śledztwo zostało przedłużone do 10 grudnia z możliwością dalszego przedłużenia, ze względu na konieczność przesłuchania dalszych osób oraz oczekiwania na ekspertyzę biegłych do spraw informatyki.

O dalszych postępach śledztwa będziemy informować na łamach Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629