TYP: a1

Bahamy zniszczone po przejściu Doriana

piątek, 6 września 2019
Z mediów

Huragan Dorian zdewastował Bahamy. Liczba ofiar śmiertelnych żywiołu to 30 osób, ale jak powiedział minister zdrowia tego kraju, Duane Ernest Sands, prawdopodobnie będzie ich wiele więcej.

 

Dorian dotarł na Bahamy z niedzielę i zatrzymał się tam na półtora dnia. Ciągły wiatr przekraczał prędkość 290 km na godzinę, a w porywach - nawet 350 km na godzinę. Fale sztormowe osiągały wysokość ponad siedmiu metrów. Żywioł spowodował gigantyczne powodzie. Uszkodzonych lub całkowicie zniszczonych zostało około 13 tysięcy domów. Obecnie huragan przemieszcza się na północ wzdłuż wschodniego wybrzeża USA. W stanach Karolina Południowa i Północna podtopione zostały leżące na wybrzeżu miasteczka, pojawiają się trąby powietrzne; setki tysięcy ludzi pozostają bez prądu. Zgodnie z najnowszymi danymi Narodowego Centrum ds. Huraganów (NHC) Dorian nadal ma 1 kategorię w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona i towarzyszą mu wiatry o prędkości do 150 km na godzinę.

Kilka dni po uderzeniu tropikalnego żywiołu, który miał tam piątą kategorię, ludzie szukają zaginionych.

Tagi: Dorian, Bahamy
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 February

Zmarł Janusz Sikorski; był korespondentem wojennym, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, obieżyświatem i łowcą przygód, wokalistą i instrumentalistą, poetą i kompozytorem, publicystą i współautorem (wraz z Markiem Szurawskim) nadawanej przez kilka lat au
poniedziałek, 27 lutego 1995
Zakończył się w Krakowie VII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 88", Grand Prix festiwalu zdobył zespół "Packet" kierowany przez Mirosława Peszkowskiego.
sobota, 27 lutego 1988