TYP: a1

Zbiórka na remont Biegnącej Po Falach

poniedziałek, 18 grudnia 2017
Redakcja/MF

Bywalcy Mazur na pewno kojarzą „Biegnącą Po Falach”. Brygantyna jest legendą jezior i przez jej pokład, od pierwszego rejsu w 1977 roku przewinęły się tysiące żeglarzy. Jednak żeby „Biegnąca” dalej mogła pływać, potrzebny jest generalny remont. Yacht Club Polska w Lublinie ogłosił zbiórkę funduszy na ten cel.

[t][/t] [s]Fot. YKP Lublin[/s]

Zaprojektowana i zbudowana przez członków Yacht Klub Polski Lublin w 1977 r. jednostka ma prawie 20 m długości całkowitej i jest wykonana z drewna, posiada dwa maszty, trzy żagle rejowe, pływa w ożaglowaniu brygantyny i robi piorunujące wrażenie. I teraz, po czterdziestu latach żeglowania, nadeszła ciężka chwila. Jak czytamy na stronie zbiórki „to ostatnia chwila kiedy możemy uratować tę piękną jednostkę. Sklejkowemu kadłubowi dała się we znaki woda. Trzeba dokonać niezbędnych wymian, uzupełnień i stopniowo (pokryć go laminatem) przejść w kadłub plastikowy (laminat). Potrzebujemy wsparcia na kosztowny i konieczny remont".

YCP koszt niezbędnych remontów wycenił na ok. 100 tys. zł. W tej chwili na koncie Brygaśki jest ok. 7 tys. zł. Każdy, kto chce włączyć się do pomocy może to zrobić za pomocą strony, na której prowadzona jest zbiórka: https://zrzutka.pl/generalny-remont-biegnacej-po-falach-s7edkb

Wsparcia udzielać można również poprzez wpłatę na konto Yacht Klub Polski Lublin: 76 1050 1953 1000 0022 7151 9874 z dopiskiem „Biegnąca Po Falach – reinkarnacja”.

 

Tagi: zbiórka, Biegnąca Po Falach
TYP: a3
1 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 November

Inauguracja pierwszego powojennego roku akademickiego w Państwowej Szkole Morskiej w Gdyni.
czwartek, 1 listopada 1945
Konstanty Maciejewicz zostaje komendantem "Lwowa".
poniedziałek, 1 listopada 1926
Wypłynął z Cannes na jachcie "Firecrest" Alain Gerbault; trasa wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Tahiti, Samoa, Cieśninę Torresa, Ocean Indyjski, Azory do Hawru (koniec rejsu 27.07.1929 roku).
sobota, 1 listopada 1924