TYP: a1

Uwięzieni na krze

poniedziałek, 10 stycznia 2022
Z mediów/PAP

Kilkadziesiąt osób, głównie wędkarzy przeżyło chwile grozy w miniony weekend. Spędzali czas, zdawałoby się, spokojnie, na zamarzniętym brzegu jeziora Michigan, kiedy lod pod ich nogami zaczął pękać. Zanim się obejrzeli, gwałtownie kurcząca się kra była już daleko od brzegu. 


Na krze lodowej, która oderwała się sobotę od brzegu i dryfowała po zatoce Green Bay znajdowało się łącznie 27 osób. Lód zaczął dosyć szybko oddalać się od brzegu a przy tym gwałtowni pękać. Ratownicy do uwięzionych na krze dotarli po 90 minutach – kawał lodu z wędkarzami był już 1,5 kilometra od brzegu. 
Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć lokalne władze wciąż ustalają, co spowodowało rozerwanie lodu. Zdaniem przedstawicieli biura miejscowego szeryfa jedną z przyczyn mogła być barka, która przepłynęła przez zatokę, krótko przed incydentem.

Tagi: kra, Michigan
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 August

Wystartowała kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał amerykański jacht "Weatherly" ze skipperem Busem Masbacherem
środa, 15 sierpnia 1962
Odbyły się pierwsze regaty Fastnet na trasie ze startem w Cowes, dookoła Fastnet i metą w Plymouth; regaty wygrał jacht "Jolie Brise"
sobota, 15 sierpnia 1925
Umiera Gustaf Erikson, mieszkaniec Atlantydów, armator ostatnich żaglowców używanych do przewozu różnych ładunków masowych
piątek, 15 sierpnia 1947
Utworzenie w Warszawie Warszawskiego Rzecznego Jacht Klubu
czwartek, 15 sierpnia 1872