TYP: a1

Śluza na Kanale Elbląskim awaryjnie zamknięta

poniedziałek, 19 września 2022
Z mediów/PAP

Śluza Miłomłyn na Kanale Elbląskim (woj. warmińsko-mazurskie) zostanie awaryjnie zamknięta do końca roku. Powodem jest konieczność wykonania remontu wrót dolnych i górnych śluzy.


Nieszczelność górnych wrót wykryto pod koniec czerwca. Jednak wtedy pracę śluzy wstrzymano na krótko, na czas doraźne naprawy, żeby nie blokować żeglugi w sezonie letnim. 
Sezon żeglugowy na Kanale Elbląskim trwa od początku maja do końca września - wtedy kończą pracę pochylnie. Po tym czasie można nadal korzystać ze śluz, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Przed zimą na kanale systematycznie zdejmowane jest oznakowanie, więc żegluga jest dopuszczona pod warunkiem dobrej znajomości szlaku. Droga wodna zostaje zamknięta wraz z wystąpieniem pierwszych zjawisk lodowych.


Zbudowany w 1862 roku Kanał Elbląski należy do najpopularniejszych wśród turystów dróg wodnych w regionie. Jest unikatowym zabytkiem hydrotechniki Kanał Elbląski został w 2011 r. uznany za Pomnik Historii. Miejscowe samorządy starają się o wpisanie go na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Tagi: Kanał Elbląski
TYP: a3
0 0
Komentarze