TYP: a1

Remont mariny opóźniony

wtorek, 22 maja 2012
 
Źródło: zrot.pl/szlak
Kolejny raz opóźni się remont mariny w Lubczynie. Marina ma wejść w skład Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, a pieniądze na jej przebudowę w dużej części będą pochodziły ze środków Unii Europejskiej. Jednak aby tak się stało, wkład własny musi wyłożyć również gmina.


Poprzedni burmistrz Lubczyny zaakceptował modernizację za 20 mln zł, jednak obecne władze gminy uważają, że ta kwota jest zbyt wysoka. Złożone do tej pory propozycje firm, które miałyby zająć się przebudową, przekraczają założony budżet. Prawdopodobnie jesienią odbędzie się nowy przetarg, a prace remontowe ruszą najwcześniej wiosną przyszłego roku.

Źródło: www.radioszczecin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934