TYP: a1

Prokuratura bada przyczyny tragedii na Jeziorze Powidzkim

sobota, 7 maja 2011
Weronika Morys

Fot. Paulina Ratajczak
Okoliczności utonięcia dwóch osób po wywrotce jachtu na Jeziorze Powidzkim w Wielkopolsce bada Prokuratura Rejonowa w Słupcy. Doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył prawnik przyjaciół osób, które zginęły w wypadku.

Jacht kabinowy, którym płynęła piątka młodych ludzi, wywrócił silny wiatr. Troje osób zdołało się uratować, dwoje zostało uwięzionych w kabinie. Akcję ratunkową przeprowadzili strażacy z OSP ze Słupcy. Kiedy postawienie jachtu okazało się niemożliwe, podjęli decyzję o holowaniu jednostki do brzegu jeziora. Uwięzione w kabinie osoby wydobyto po wycięciu otworu w burcie. Mimo półgodzinnej reanimacji mężczyzny i kobiety nie udało się uratować.

Prowadzone przez prokuraturę śledztwo zmierza do ustalenia, czy doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci, czy doszło do nieprawidłowej akcji ratunkowej oraz czy łódź była w odpowiednim stanie technicznym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971